Podnapilý Brož přišel do rodinného domku svého kamaráda. Uvnitř spal Vaněček, kterého Brož při svém příchodu probudil. Vaněček jej údajně napadl a on pak v sebeobraně zaútočil nožem, který objevil v kuchyni. "Určitě jsem tam nešel s úmyslem někoho zranit nebo zabít," řekl policistům Brož. U soudu se ale k události odmítl vyjádřit.

Brožově verzi ovšem čtyřčlenný trestní senát neuvěřil. "Z důkazů vyplynulo, že k napadení poškozeného došlo na posteli, přičemž znalci potvrdili, že oběť se nijak aktivně nebránila," konstatoval v odůvodnění rozsudku jeho předseda Bárta. Probouzejícímu se Vaněčkovi Brož zasadil loveckým nožem s délkou čepele 20 centimetrů šest bodnořezných ran. Příčinou smrti pak bylo vykrvácení po zásahu srdce. Ani lékaři už muže zachránit nedokázali.

Po činu Brož z místa utekl a odešel do baru na netolickém náměstí. Pak z budky telefonoval záchranářům, kteří už ale o zraněném muži věděli. Záchrannou službu Vaněčkovi přivolala sousedka, kterou na zranění upozornil majitel domku. V restauraci pak Brože zadrželi policisté.

Ve vězení byl už šestkrát

V jeho neprospěch svědčilo to, že v minulosti byl už šestkrát soudně trestán. "Jde o obžalovaného, který se opakovaně dopouštěl protiprávního jednání. Znalci z oblasti psychiatrie a psychologie upozornili na obtížnou možnost jeho nápravy.

Rozsudek dosud není pravomocný. Brož i státní zástupkyně se totiž k verdiktu soudu nevyjádřili a ponechali si zákonnou lhůtu pro podání odvolání.