"K těm nejvýznamnějším budou patřit omezení na Severojižní magistrále, Jižní spojce, Barrandovském mostě a na Plzeňské ulici," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Silničáři budou postupně opravovat úseky na Severojižní magistrále od Legerovy ulice, přes křižovatku s ulicí Rumunskou až po Wilsonovu, kde bude uzavřen pravý jízdní pruh ve směru do centra ke sjezdu na křižovatku Bulhar. "V době od 5. do 26. července bude Rumunská ulice zcela uzavřena, objížďka povede Wenzigovou ulicí," pokračoval Bernášek.

Rozkopaná Plzeňská

Také jízda na Jižní spojce se může proměnit v dobrodružství, neboť až do konce prázdnin se bude opravovat v některých úsecích povrch vozovky. "Mezi ulicemi Průběžná a V Korytech budou uzavřeny levé jízdní pruhy v obou směrech jízdy, dále jízdní pás vedoucí na Prahu 4 a sjezdové rampy směrem k ulici V Korytech," upřesnil Bernášek.

Dopravní zácpy se budou tvořit také na Smíchově. Příčinou je hlavně rekonstrukce tramvajové trati na Plzeňské ulici, která má trvat až do 22. srpna, a výstavba tunelu Mrázovka.

 "Omezení na Barrandovském mostě se týká dvou jízdních pruhů ve směru jízdy z Prahy 5 na Prahu 4," dodal mluvčí.

Policie doporučuje, aby řidiči při zúžení využívali pro plynulejší jízdu takzvaného zipu, kdy se auta řadí střídavě vždy po jednom z každého jízdního pruhu.