Muž využil situace a v nestřeženém okamžiku vyskočil z okna v prvním patře budovy. Řekl to mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

"Muž byl po pádu v bezvědomí a utrpěl vážná mnohočetná zranění. Převezen byl na anesteziologicko-resuscitační oddělení do nemocnice v Kladně. Z kladenské nemocnice byl následně přepraven na neurochirurgické oddělení do pražské nemocnice Na Homolce," sdělila Novinkám Nina Šeblová ze středočeské záchranné služby. Tam odpoledne zemřel.

Podle České televize muž dopadl na dvůr, hlavou na auto. Měl několikanásobnou frakturu lebky a poraněný mozek.

Zatčen kvůli krádeži

Muž byl dopoledne zadržen na pokyn státního zastupitelství. "To vydalo příkaz k jeho okamžitému zadržení kvůli majetkové trestné činnosti," řekl Truxa Novinkám.  

"Případ si na místě převzala skupina vnitřní kontroly správy středočeského kraje, která bude prověřovat případné pochybení policistů," doplnil Truxa.

Zadržený se při útěku zabil i v roce 2002

Případy útěků zadržených nejsou příliš časté. Když už se pachatel pokusí policistům utéci, většinou jej brzy chytí. Tragicky skončil v červnu 2002 útěk čtyřiadvacetiletého muže, který byl podezřelý z vloupání. Proskočil oknem služebny v Brně a zřítil se na dvůr. Okno bylo osm metrů vysoko. Pád nepřežil.