"Vše začalo telefonickým oznámením, podle kterého se u chaty dva muži tahali o zbraň. Po chvíli jeden se zbraní vešel do chaty a druhý odešel. Do akce byli proto začlenění i pracovníci kriminální služby a psovod. Policisté se ukryli poblíž chaty a chvíli prostor sledovali. Po chvíli muže vyzvali, aby vyšel ven. V tom okamžiku uslyšeli výkřik a pád těžkého předmětu na zem," uvedla Andrea Procházková z brněnské policie.

Psa chtěl zastřelit kvůli převrhnuté misce

Policisté měli v tom okamžiku podezření, že je někdo ohrožen na životě a proto vstoupili do objektu. V chatě stál jeden z mužů, kterého policisté několikrát vyzvali, aby si lehl na zem. Museli použít i hrozbu střelnou zbraní, ale muž nereagoval a stále přistupoval k hlídce. Policisté museli okamžitě reagovat a nakonec se jim podařilo za pomoci hmatů a chvatů sebeobrany podezřelému nasadit pouta. V chatě policisté našli samonabíjecí malorážku a zásobník.

Muž policistům řekl, že chata patří jeho kamarádovi a on tam občas přebývá. Pak dodal, že byli s kamarádem v chatě a popíjeli víno. Posléze se rozzlobil na svého psa, který převrhl misku a chtěl ho proto zastřelit. V tom mu však zabránil kamarád, vzal mu náboje a z místa odešel. Ránu, kterou policisté slyšeli, způsobilo přesouvání těžkého barelu.

"Policisté se proto poohlédli kolem a na zahradě našli destilační zařízení na výrobu alkoholu. V tom okamžiku se k chatě vrátil druhý z mužů, který, ač opilý, přijel autem. Policistům vydal také náboje, které kamarádovi před tím zabavil. Policisté oba muže zadrželi a vzhledem k tomu, že měli oba téměř dvě promile alkoholu, převezli je do policejních cel," doplnila Procházková.