"Mezi oběťmi doktora Drnka jsou minimálně tři pacientky dětského oddělení, které jako jejich lékař údajně nutil, aby mu opakovaně osahávaly ztopořený penis, tedy kromě jiného," popsal. Jedna z Drnkových údajných obětí podle zdroje dokonce ležela na jednotce intenzivní péče.

"Jedna nezletilá při výslechu uvedla, že jí lékař píchl do žíly neznámou látku, po které usnula. Když přišla k sobě, zjistila, že je úplně nahá a vedle ní stojící Drnek si právě obléká kalhoty," dodal zdroj.

"S něčím podobným jsem se za svoji kariéru ještě nesetkala," řekla Právu litoměřická státní zástupkyně Věra Šípalová, která poslala okresnímu soudu Drnkovu obžalobu. "Domnívám se, že když svěřím jako matka svoje dítě do nemocnice, tak samozřejmě počítám, že se mu něco takového nemůže stát," dodala.

Sám Drnek se k věci Právu odmítl vyjádřit. "Nemám důvod vám k tomu něco říkat," řekl pouze.

Nemocnice: ctíme presumpci neviny

Drnek i přes obžalobu stále v litoměřické nemocnici pracuje. Státní zástupkyně Šípalová pro něj vazbu nepožadovala, prý proto, že na začátku byl znám jen jeden případ.

"Teprve později, při rozkrývání dalších případů, tady důvody pro vazbu byly. Jenže všechny tyto nově odhalené případy byly staršího data. Mohu však říci, že kdybych na začátku věděla, kam až se vyšetřování dostane, tak bych tu vazbu samozřejmě navrhla," sdělila Právu Šípalová.

Zástupci nemocnice setrvání lékaře Drnka hájí. "Naše nemocnice ctí presumpci neviny. Kromě toho jsme v přímé souvislosti s případem doktora Drnka přijali určitá opatření, například že dnes podobná vyšetření pacientů neprovádí už lékař sám, ale je u toho ještě sestra," sdělil Právu mluvčí nemocnice Jiří Čtverák.

V případě, že lékaři bude dokázána vina, hrozí mu až 10 let vězení.