Olšák se k zavrženíhodnému činu před soudem částečně přiznal. Zapíral sice dlouhodobé týrání bezmocného dítěte, ale o útoku z loňského května, při němž chlapce brutálně zbil, se rozhovořil.

Kojence osudný den bolely rostoucí zuby. "Jak pořád řval, tak jsem to psychicky nevydržel. Nejdříve jsem ho mlátil celou rukou a pěstí po těle. Trvalo to asi pět nebo deset minut. Pak jsem ho vytáhl z postýlky a dal na gauč, možná jsem ho tam vlastně hodil. Nadával jsem mu a mlátil ho po celém těle," uvedl krátce po činu.

Žalobkyně ani Olšák se k verdiktu nevyjádřili

Soud dnes Olšáka uznal vinným z trestných činů těžké újmy na zdraví a z týrání svěřené osoby a rozhodoval se v rozmezí trestní sazby, která v tomto případě činí tři až 10 let vězení. Obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, není proto zatím jasné, zda kauza končí, či se některá ze stran odvolá k vyšší soudní instanci.

O chlapce se ještě před napadením, po kterém skončil v nemocnici a poté v kojeneckém ústavu, zajímaly sociální pracovnice. Podle Patrikovy matky ale nic podezřelého nezjistily. Lékaři mu nyní musejí denně podávat léky na tišení bolesti.