"Obžalovaný ženu oslovil a požádal ji o přespání. Ta mu nevyhověla a po té, co ho vykázala z domku pryč, vzal kuchyňský nůž s patnácti centimetrovou čepelí a zasadil jí patnáct ran. Pak si vzal ze zásuvky 27 tisíc korun a odešel," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Ludmila Doležalová.

Nůž našel v kuchyni

Hlubocký se k činu přiznal a uvedl, že nešel k ženě s cílem vraždit. Než k ní vyjel, bydlel po ubytovnách Armády spásy. K Němčičkové se chtěl nastěhovat a žít s ní, což ale ona odmítla. Do domku k ní přijel jen s kartáčkem na zuby a počítal, že se u ní usadí. Odmítnutí bylo pro něj nepochopitelné.

"Přišel jsem k ní s dobrým úmyslem žít s ní a rozhodně jsem jí nechtěl ublížit. Když jsem jí řekl, že s ní chci bydlet, ona jen odsekla, abych vypadl. Pak mě přece jen pozvala dál a uvařila kávu. Měl jsem hlad a šel jsem do kuchyně, kde ležel nůž. Jak jsem ho měl v ruce, měl jsem pocit, že můžu dělat cokoliv. Byl jsem jako v transu. Všechno ze měl spadlo, až jsem přestal bodat. Z krabičky jsem vzal peníze, ty byly moje," uvedl Hlubocký.

Po ženě chtěl peníze

Marta Němčičková při svém výslechu u soudu připustila, že s Hlubockým bydlela už od roku 1999 a znala ho dobře. Odešel od ní loni na jaře, kdy si sbalil své věci a odjel do Brna. Vrátil se právě 3. září s návrhem, že u ní bude bydlet.

"Chtěl za každou cenu dovnitř a snažil se u mě přespat. To jsem odmítla. Ani nevím, kde vzal nůž, ale vím jistě, že mě napadl a pobodal. Také říkal, ať mu dám peníze, nebo mě zabije," uvedla Němčičková.

Pokud by soudci Hlubockého uznali vinným, hrozí mu až 15 let za mřížemi.