Rigo si během dvou měsíců v roce 1992 půjčil v plzeňské pobočce KrB celkem 101 miliónů korun na své podnikatelské záměry. Peníze ale bance nevrátil, a tak ho žaloba vinila z podvodu. V prvním případě se Rigo úmyslného podvodného jednání dopustil v dubnu zmíněného roku, kdy získal střednědobý úvěr ve výši 55 miliónů korun na objekt libereckého Severokamenu, v němž chtěl vybudovat pivovar. Úvěr měl být splacen do dubna 1993. Bance však vrátil jen 13,5 miliónů a zbytek peněz použil na nákup osobního automobilu, starožitností, a jako půjčku pro svého známého. "Že Rigo jednal v úmyslu vylákat peníze z KrB dosvědčuje i jeho chování po obdržení úvěru. Hned druhý den po jeho získání převedl peníze na svůj účet a vzápětí vyzvedl 33 miliónů v hotovosti a poskytl je jako půjčku svému známému," řekl v odůvodnění předseda senátu Přemysl Špicar.

Podvodník úřadoval na několika místech

Také v dalších dvou případech, kdy si u KrB půjčil Rigo 15 miliónů na nákup pozemků v Uhříněvsi a následně dalších 31 miliónů na vybudování inženýrských sítí k rodinným domků rovněž v Uhříněvsi, jej soud uznal vinným na rozdíl od prosince 2002, kdy již KS Riga jednou odsoudil (tehdy k devíti letům) a těchto dvou skutků ho zprostil. "Obžalovaný použil peníze z druhého úvěru na nákup starožitností, aut a mimo jiné řádově ve statisících i na sponzoring ODA," uvedl Špicar s tím, že KrB v posledním úvěrovém případu navíc prokazatelně nepostupovala v souladu se zákonem a úvěr poskytla dříve, než byl řádně projednán a schválen grémiem banky.

Odsouzený: Byl jsem naivní.

"Nepřišel jsem do banky, abych si vzal peníze a nevrátil je, to v žádném případě," řekl mimo soudní síň Rigo s tím, že jeho firma nebyla schopna je vracet a podnikatelské záměry nebyly reálné. "Určitě v tom sehrála roli i má naivita, byl jsem 24letý mladík a tehdy chyběly zdroje, peníze. Byla chyba, že se dávaly všem, třeba i mně. Nevidím vinu jen u sebe, banka za peníze zodpovídá více než já, postupovala neprofesionálně. Respektuji ale názor soudu tady v Plzni a doufám, že se mi podaří u Vrchního soudu prokázat mou nevinu," uvedl Rigo, který údajně nyní pracuje jako konzultant v oblasti internetu u jedné zahraniční firmy.

Verdikt soudu nenabyl zatím právní moci, neboť Rigo se na místě odvolal.