"Ve dvou případech se jedná o trestný čin pohlavního zneužívání, třetí skutek kriminalisté kvalifikovali jako znásilnění ve stadiu pokusu a ve čtvrtém se pachatel dopustil dokonaného trestného činu znásilnění," sdělil Tomáš Hulan z pražské policie.

Pedofil si vždy vytipovává nezletilé děti, lhostejno, zda jde o dívku či chlapce. Podle stejného scénáře oběť vždy sleduje až do domu, do kterého vchází. Tam ji pak sexuálně zneužije.

O znásilnění osmiletého chlapce, které se na Proseku odehrálo loni 3. října, informovala 28. listopadu Česká televize v pátrací relaci Na stopě. Pachatel sledoval chlapce cestou ze školy, šel s ním až do domu, kde ho na chodbě znásilnil. Policejní mluvčí Jiří Vokuš tehdy uvedl, že chlapec utrpěl šok, zraněn nebyl.

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po muži ve věku 35 až 40 let. Je 170 až 180 centimetrů vysoký, má tmavé vlasy, modré oči. V obličeji je bledý a mírně zarostlý. Pedofil chodí oblečen v monterkové kombinéze modré barvy, která je prošívaná a s černými trojúhelníky, na hlavě nosí kšiltovku tmavé barvy (pravděpodobně hnědou), na nohou sportovní obuv, někdy mívá přes monterkovou kombinézu, která je mírně zašpiněná, i světlou mikinu bez kapuce.

"Jakékoliv informace k osobě hledaného mohou občané sdělit na telefonní čísla 974 826 470, 974 826 539, 731 553 156, nebo na linku tísňového volání," dodal Hulan.