"Pětatřicetiletý řidič nákladního auta jel ve směru od Přerova na Olomouc. V důsledku jeho mikrospánku vjel do protisměru, kde narazil na křižovatce ulic Přerovská a Hamerská do rodinného domu," informovala v sobotu mluvčí olomoucké policie Alexandra Skotnicová.

Řítící se kolos stihl ještě smést sloup veřejného osvětlení, který se zřítil na střechu sousedního domu. "Vůz zůstal zaklíněn v průčelí. Zhruba do pěti hodin se čekalo na statika, protože byly oprávněné obavy z toho, že dům po vyproštění auta spadne," pokračovala mluvčí.

Po roce budou stavět znovu

Řidič z Ústí nad Orlicí utrpěl pouze lehká zranění, lidem v domě se nic nestalo. Starší manžele, kteří dům obývají s 82letou matkou, pak zachránilo především to, že přes noc hlídali 1,5ročního vnuka Jakuba. Spali s ním v jiném pokoji, kde je postýlka. Hmotná škoda se během dne vyšplhala až na 2,5 miliónu korun.

Majitelka domu podobnou tragédii zažila již před rokem. "Také do nás najelo auto, poštovní avie. Teprve v lednu jsme kolaudovali nový byt. Křižovatka je nebezpečná a řidiči neopatrní. Lidé se tu bojí i přecházet. Měli by tu postavit kruhový objezd," řekla Novinkám zdrcená Miloslava Kapustová.

Podle Skotnicové bude muž obviněn z trestného činu obecného ohrožení, za což mu hrozí až pět let vězení nebo peněžitý trest. Zkouška u něj neprokázala, že před jízdou pil alkohol.