"Případ se stal mezi 12:00 a 12:30. Muž neměl s dívkou klasický pohlavní styk, ale zneužil ji," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Podle popisu dívky sestavili policisté pravděpodobný portrét násilníka. Jeho nejvýraznějším znakem je velmi uhrovitá pleť. Vypadá na 20 až 30 let a měří mezi 170 a 180 centimetry. Má středně silnou postavu a oblečený byl v tmavých krátkých kalhotách. Pokud by si někdo podezřelého muže všiml, může zatelefonovat na tísňovou linku 158.

Varování psychologa

"Blíží se prázdniny a rodičům doporučujeme, aby varovali své děti, ať se nezdržují na opuštěných místech a nevstupují do výtahů a ani nikam jinam s lidmi, které neznají," shrnula Baláková.

Její slova potvrdil i liberecký dětský psycholog Vladimír Píša. "Během školního roku není opatrnosti nikdy nazbyt a o prázdninách to platí dvojnásob. O prázdninách jsou domy i paneláky poloprázdné, protože je hodně lidí na dovolených a ostatní v práci. U zvlášť slušných dětí může být problém i to, že se snaží starším lidem za každou cenu vyhovět, čehož mohou devianti zneužít," uvedl psycholog.