První komise se zaměří na chorobopisy obětí. Druhá prověří působení stíhaného Petra Zelenky v jihlavské nemocnici, kde po odchodu z havlíčkobrodské nemocnice pracoval.

Bývalého zaměstnance havlíčkobrodské nemocnice Zelenku policie obvinila z vraždy osmi pacientů a pokusu o vraždu dalších devíti. K činu se přiznal. Oběti údajně usmrtil lékem heparin, který omezuje srážlivost krve a brání případnému vzniku krevních sraženin. Pacienti tak zemřeli na krvácení. Přestože policie vyšetřuje 17 případů, komise prověří 18 chorobopisů. Podle Cikrta panují u dalšího případu pochybnosti, smrt pacienta ale se Zelenkou pravděpodobně nesouvisí.

V první komisi komisi jsou zastoupeni různé obory lékařů a také právník. Sejít by se prý mohla příští týden. Jihlavský tým je menší. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt řekl, že ministerstvo jména členů obou komisí nezveřejní. "Většinou komise nebude působit v Havlíčkově Brodě. Nebudeme ani oznamovat, kdy tam přijede. Chceme to dělat tak, aby měla co nejvíce klidu na práci," dodal.

Čtěte také
TÉMA: vraždy v havlíčkobrodské nemocnici