Podle Herouta zatím neproběhlo odborné zkoumání případné poruchy Zelenkovy osobnosti. "Mělo by to ale být brzy, termín však dosud není dán," řekl advokát. Zatím se prý ani nemluvilo o možné rekonstrukci případu, o jehož konání však Jan Herout spíše pochybuje. "Nenapadá mě, co by se tam dalo rekonstruovat.

Mechanický způsob aplikace látky je dost dobře popsatelný slovně," řekl, ale přidal dovětek, že o této záležitosti s vyšetřovatelem dosud nemluvil. Jak ale přiznal, o návštěvu syna už projevili zájem rodiče.

"Orgány přípravného řízení již nemají důvod tuto návštěvu neumožnit. Obviněný má možnost si vyžádat navštívenku a asi k tomu v nejbližší době dojde," uvedl Zelenkův advokát. Jak přiznal, hovořil i s přítelem svého klienta, který je rovněž ochoten Petra ve vazební věznici navštívit. "Termín návštěvy však není v mojí kompetenci. Ten určuje věznice," zdůraznil Jan Herout.

Zda se Zelenkův přítel vrátil do Jihlavy, ale neuvedl. V jeho bydlišti včera na zvonění nikdo nereagoval. Na dotaz Práva, zda se Petr Zelenka zajímá o to, jak kauzu vnímá veřejnost, zda čte noviny a sleduje televizi, advokát odpověděl, že nemá dostatečný přehled. "On si uvědomuje výraznou závažnost svého činu. Ale jestli sleduje média, to opravdu nevím."

Čtěte také
TÉMA: Vraždy v havlíčkobrodské nemocnici