Těla ležela ve zničeném areálu bývalého ředitelství státního statku ve Zlonicích. Kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková pouze sdělila, že policie nalezla těla v rámci pátrací akce po celostátně hledaných osobách v souvislosti s trestnou činností. Bližší informace odmítla sdělit. Z policejních kruhů se ale proslýchá, že se jednalo o vyřizování účtů mezi organizovanými romskými gangy specializujícími se na kradení a vykrádání aut.

Těla ve studni

Těla byla hozená do studny v areálu, odkud je policii museli pomáhat vyprošťovat hasiči. V šest hodin odpoledne ještě nebyli s prací hotovi. Pitva proběhne ve čtvrtek. "Policie šla zřejmě najisto. Na radnici si jen přijeli zavolat hasičům, aby jim vyčerpali studnu. Potom jsem jim ještě sháněl plány od toho areálu, ale nic bližšího nevím," řekl starosta Zlonic Josef Richtr (nezávislý).

Romské účty 

Kolem opuštěného areálu, který policie uzavřela, se rychle shromáždilo množství místních obyvatel. "První den referenda, v pátek třináctého, se večer sjelo v obci na náves několik luxusních aut a z nich vyskákali ohození Romové. Vykřikovali, že se jim ztratili kamarádi či co, a že si to s někým vyřídí," uvedl jeden z postarších obyvatel obce. V obci se proslýchá, že se vše točí kolem vydírání majitele místního autobazaru.

Areál hrůzy

Objektům na okraji obce se místní obyvatelé raději zdaleka vyhnou. V polorozbořených budovách totiž čas od času nacházeli útočiště podezřelé osoby. "Před revolucí byl areál bývalého statku úplně zachovalý a normálně se v něm pracovalo. Postupně však chátral a nakonec se okolo báli lidé chodit, aby je někdo nepřepadl. V obci proto máme stanici městské policie, která dohlíží na pořádek," uvedl starosta.