"Soudil jsem i vraždy, ale musím říci, že je mnohem těžší takovou věc obhajovat než soudit," řekl v pátek Herout. Ten se v pátek setká již podruhé se svým klientem při policejním výslechu, který proběhne v Hradci Králové. Rodina obviněného muže si údajně nepřeje zveřejňovat jakékoli podrobnosti.

Rodina se omlouvá veřejnosti

"Požádali mě, abych veřejnosti vzkázal, že je jim všeho strašně líto a omlouvají se všem poškozeným. Jsou z toho zdrceni, snažili se syna vychovat, jak nejlépe uměli, a teď ho v podstatě ztratili," řekl Herout.

"Nebyli jsme s prací pana Menšíka spokojeni. Připadalo nám, že našeho syna neobhajuje, ale je pouze hlásnou troubou policie," uvedl v tisku Zelenkův otec k důvodům, proč došlo ke změně právníka.

Zelenka je podezřelý z osmi vražd pacientů a z pokusu o vraždu dalších devíti lidí. Ke svému činu se přiznal. Oběti měl usmrtit lékem snižujícím srážlivost krve. Podle jeho nového právníka si Zelenka na špatné zacházení nestěžuje. "Má drobné poranění na čele, zřejmě od zásahu policistů při svém zatčení," dodal advokát.

"Je to úplně čerstvá záležitost, na tom, že pana Zelenku budu obhajovat jsme se dohodli ve čtvrtek. Zatím moc informací nemám. Výslechy budou pokračovat dál, ale myslím, že se toho již moc nezmění. Média informovala již o všem podstatném," řekl Jan Herout s tím, že podstatné budou výsledky znaleckých posudků.

Další články v kauze nemocničního vraha
Husák: v kauze nemocničních vražd byly průtahy
Vyšetřování nemocničních vražd urychlil primář
Ministr vnitra Langer chce prověřit nemocniční vraždy
Obhájce nemocničního vraha: získat heparin nebyl problém
Ředitel nemocnice, kde se vraždilo, byl odvolán
Zavražděných v nemocnici přibylo, obětí je osm
Rodiče Zelenkova partnera vraždy v nemocnici zaskočily
Nemocniční vrah není ve vazební cele sám
Muž obviněný z vražd v nemocnici je ve vazbě
Bývalý zdravotník je podezřelý ze sedmi vražd pacientů, další chystal