"Dráždivá látka zasáhla oči řidiče jodnoho z kamiónů," odpověděl Právu na místě zasahující lékař s tím, že doufá, že zranění nebude vážné. "Nemohu ale vyloučit další komplikace," dodal. Podle policistů nehodu způsobil kamión, který na Jižní spojku najížděl z Průmyslové ulice a nedal přednost v jízdě kamiónu s chemikálií. Jeho přívěs pak odhodil na svodidla předjíždějící BMW. Lidé, které látka nezasáhla, vyvázli bez zranění.

Policisté museli uzavřít Jižní spojku ve směru na Barrandovský most a dopravu odklonit na Průmyslovou ulici. Znamenalo to několika kilometrové kolony.

Látku, která mířila z Pardubic do Německa, hasiči téměř neznali. "Betanaftol může ohrozit život," připustil zástupce velitele směny Petr Buřič a dodal: "Určitě není radioaktivní." Likvidace má trvat do pozdních nočních hodin a hasiči jen doufají, že nezačne pršet. Převrácený kamiön museli postavit na kola pomocí těžkého jeřábu.

"Konzultovali jsme vše s dispečinkem Syntezie Pardubice," uvedl Buřič. Betanaftol je podle výrobce dráždivý, ale ne tak, aby znamenal výrazné nebezpečí pro širší okolí.

Látku posypanou pískem hasiči v ochranných protichemických oblecích a dýchacích přístrojích naložili do přepravních kontejnerů a odvezli. "Úložiště ale musí zajistit dopravce," poznamenal Buřič.