Podle obžaloby způsobili státu škodu 26 miliónů. Pokud budou uznáni vinnými, hrozí již až 12 let vězení.

Obžalovaní vinu jednoznačně odmítají. Například Brei během pondělní tříhodinové výpovědi obvinil média, že celou kauzu zbytečně démonizovala. "Bylo velkou chybou MZV, že umožnilo spekulace médií, které vedly k poškození našeho dobrého jména a finančním ztrátám," prohlásil Brei.

Nepřímo tak vyslovil názor, že kdyby ve věci nevystupoval Srba, veřejnosti známý z procesu přípravy vraždy novinářky, nikoho by nenapadlo převzetí moskevského komplexu jeho firmou spojovat s trestnou činností. "A já se ptám pana žalobce, kde vidí ono poškození ministerstva zahraničí?" ptal se emotivně Brei. "Smlouva nebyla pro stát nevýhodná, právě naopak!"

Po Breiovi vypovídal i účetní firmy Karel. Srbu, kterého k soudu v poutech přivedla eskorta, má soud vyslechnout až v úterý.

Srbu také měla obvinit jeho známá Eva Tomšovicová, že přijal v souvislosti s převedením moskevského komplexu na firmu Hotel Český dům a.s. miliónový úplatek. Soudce Pavel Benda se tak bude muset zabývat i její výpovědí. Zbylí dva obžalovaní se však Srby zastali a možnost úplatku vyloučili.