Podle obžaloby měl na jaře 2004 souhlasit s neupřesněnou částkou v obálce za zajištění zkoušky pro studenta právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě Miroslava Tamáše z Litoměřic, který čelí obžalobě společně s ním. Požádal, aby líčení pokračovalo bez něj.

Libor Nedorost spolupracoval s Institutem dalšího vzdělávání v Brně (IDV), který v Brně zajišťoval studium práv na Univerzitě Komenského v Bratislavě pro studenty z ČR a sám učil správní právo se zaměřením na konkurzy. Student Tamáš, který dříve pracoval na odposleších u policie, mu podle žalobce volal a nabízel mu obálku za to, když mu domluví snadné splnění zkoušky z obchodního práva. Přednášky a zkoušky se konaly v Brně, státní závěrečná zkouška pak v Bratislavě.

Nedorost připustil, že takový telefonát měl, ale odmítl, že by nabídku akceptoval. "Nikdy jsem nic takového nepřipustil a už jsem se s tímto studentem víc nechtěl vidět. Nikdy bych něco podobného nezařídil a ani jsem to zařídit nemohl," poznamenal Nedorost. Jeho advokát Pavel Hála tvrdí, že jde o nesmysl a snahu, jak Nedorosta odstranit z Nejvyššího státního zastupitelství.

U soudu vypovídalo několik svědků a samosoudce Michal Kabelík přehrál i několik zaznamenaných studentských telefonních hovorů. Z nich bylo patrné, že zřejmě byly cesty, jak získat snadněji zkoušky za všimné, či doklady v obálce. Velkou roli v hovorech hrál představitel institutu Jiří Kroupa, kterého studenti přezdívali kouzelný dědeček.

V soudní síní zazněly výpovědi svědků, že někteří studenti vyučujícím z IDV platili za konzultace.  Kdo si řekl o peníze za konzultaci, tomu student platil. "Někteří vyučující si řekli o placení, někteří ne. Já si nevzpomínám, zda jsem platil nebo ne," uvedl student a kamarád Tamáše Petr Tuhý, z jehož telefonu Tamáš nabídku Nedorostovi volal.

Při přehrávání odposlechů zaznělo i to, co naznačovalo předávání obálek přes Kroupu. "Je to dobrý, byl jsem u dědečka a nechal jsem mu v obálce nějaký podklady," zaznělo z jednoho hovoru. V další zaznamenaném telefonátu se pak hovořilo o tom, že student může přijet, ale musí vzít nějaké všimné, aby měl zkoušku zajištěnou. V žádném telefonátu však nikdo neřekl, že by zrovna Nedorost úplatky bral nebo něco za pozornost zajišťoval.

Líčení bude pokračovat dalším dokazování, aby bylo zřejmé, zda za úplatek zajištění zkoušky slíbil nebo ne.