Mladistvým Adamovi a Martinovi soud roční trest podmíněně odložil na dva roky, jejich starší komplicové Tomáš a Jan vyvázli s podmínkou v délce rok a půl s odkladem na tři roky. Mladíkům přitom hrozil trest v rozpětí pěti až deseti let vzhledem k tomu, že se peníze několikrát snažili udat jako pravé a přinejmenším dvakrát se jim to podařilo. Prodavači v bufetu poblíž stanice metra Skalka a v tabáku na Vinohradské totiž příliš bankovky nezkoumali.

Soudkyně Jaroslava Lišková však v pondělí prohlásila, že se jednalo "v podstatě o klukovinu". "Soud vzal v úvahu postoj obžalovaných k celé trestní věci a také jejich nízký věk," uvedla Lišková. Všichni mladíci se totiž přiznali, litovali činu a škodu uvedeným provozovnám již zaplatili. "Nevěděl jsem jak je celý problém závažný. Chtěli jsme jenom trochu víc peněz na prázdniny," prohlásil dvacetiletý Tomáš.

Inspirovala je televize

Podle rozsudku získali obžalovaní vzor na bankovky na CD-Romu od jednoho kamaráda. Za použití inkoustové tiskárny pak v bytě bratrů Tomáše a Martina pětistovky vytiskli a ořezali. Druhý den se po dvojičkách vydali po Praze a zkoušeli na několika místech penězi zaplatit. Všechno prasklo až když společně vyjeli kempovat do Chlumu u Třeboně. Nejmladší z nich, tehdy patnáctiletý Adam, se totiž večer opil a polonahý a s peněženkou nabitou padělkama se procházel po městě.

Jeho chování však neuniklo policistům. Právě při kontrole vyšlo vše najevo. Následující den pak kriminálka odvezla všechny čtyři kamarády k výslechům na stanici. Na dotaz žalobkyně Vithousové, kdo s nápadem tisknout bankovky přišel, Adam v pondělí uvedl :"Přišli jsme na to asi nějak všichni společně den před tím. Viděli jsme to v televizi."