"Formuláře jsem zajistil a předal policii," uvedl Truksa. "Policie začala případ šetřit jako neoprávněné nakládání s osobními údaji," uvedla mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta.

"Formuláře, které připomínají evidenční listy pro budoucí smlouvy, byly naházené v jednom pytli a dvou krabicích od televize. Na evidenčních listech byly například adresy lidí, jejich telefonní čísla včetně na mobily, cílové částky ke smlouvě o spoření a také data narození," popisoval Truksa, podle kterého adresy klientů spořitelny byly z celého území bývalého západočeského kraje.

"Z formulářů vyplývalo, že se jednalo o klienty z let 2000 až 2004," dodal jenišovský starosta, který ukázky okopírovaných formulářů zaslal elektronicky na Úřad na ochranu osobních údajů. "Odtud mi hned volali, ať formuláře zajistím proti zneužití," poznamenal. "Nevíme oficiálně o jaké dokumenty se jedná, protože jsme je ještě neviděli. Pokud se ukáže, že došlo k porušení zákona, začneme podle toho také jednat," komentoval marketingový ředitel ČMSS Rostislav Trávníček. "Vypadá to, jakoby tady někde v okolí rušili pobočku," řekl Truksa. "To jsou spekulace, které nemohu komentovat," reagoval na to Trávníček.