"Obžalovaný po dohodě s Michalem Faltýnkem vnikli do domku v Miroslavi, kde se pod pohrůžkou zastřelení chtěli od majitelky domu zmocnit peněz. Po té, co dveře rozbili krumpáčem, překvapil je přítel majitelky, který se chtěl bránit pomocí plynové pistole a revolveru. Útočníci na něj vystřelili 9krát ze samopalu a jednou z další zbraně ráže 6 mm," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Ludmila Doležalová.

Obhájkyně Mužného se snažila líčení zastavit a před podáním obžaloby vznesla námitku podjatosti soudu. Namítala, že se senát brněnského krajského soudu v jiném složení nedávno zabýval obžalobou  Michala Faltýnka za stejný trestný čin a proto žádala, aby se případem Mužného zabýval jiný krajský soud. Této žádosti však senát nevyhověl. "Senát se zabývá případem nestranně a není důvod podjatosti," uvedl předseda senátu Miloš Žďáský.

Obžalovaný Tomáš Mužný odmítl po poučení vypovídat. "Mám strach před tímto soudem vypovídat, protože k němu nemám důvěru, když vidím, co se kolem děje. Proto využívám svého práva a vypovídat nebudu," uvedl Mužný.

Při své výpovědi na policii však uvedl, že se necítí vinen, protože se ničeho takového nedopustil a v Miroslavi byl zřídka kdy. "Michala Faltýnka znám, seznámili jsem se náhodou ve vinárně v Ivančicích. Nabídl jsem mu práci ve své firmě, ale protože se mě nepodařilo získat zakázky, tak jsem mu jen půjčil nějaké peníze a propustil ho. Nikde jsem s ním nebyl a nikoho nezabil," vypověděl na policii Mužný.

Na stranu obžalovaného se postavila i jeho sestra Leona Mužná, která uvedla, že nevěří, že by její bratr byl něčeho takového schopen. Uvedla, že jejich matka to nemá v hlavě v pořádku a udala ho jen tak, protože hodně pije alkohol a bere prášky.Údajně vyhrožovala celé rodině, že je nechá pozavírat.

Jiného názoru byl bývalý přítel Leony Mužné Libor Freiberg, který připustil, že se doma o vraždě bavili. "Slyšel jsem od Leony i od její matky, že měli někoho zastřelit při krádeži v Miroslavi. S tím se jí měl Tomáš svěřit. Paní Mužná pak doma našla nějaké rukavice a pouta a začala být hysterická. Myslím, že alkohol tolik zase nepila," uvedl Freiberg.

Před soudem bude ještě vypovídat řada svědků a znalců, kteří by měli dát odpověď na otázku, zda se mužný podílel na vraždě nebo ne. Pokud mu soudci vinu prokáží, mohou ho poslat do vězení až na 15 let.