Členové soukromé ochranky začali střežit vilu Krejčířových rodičů v odlehlé části Českého Těšína hned poté, co policie zatkla fotbalového bosse Jaroslava Starku. "Viděl jsem, že začali jejich dům obcházet už v úterý," vylíčil jeden ze sousedů.

Právě poblíž domu Krejčířových rodičů v Českém Těšíně zmizel před čtyřmi roky jeho otec Lambert, když jednoho rána odjížděl do práce. U vrat po něm zůstal stát pouze nezamčený automobil. Matka Krejčíře Naděžda nyní žije v domě sama. Sousedé se diví, že už dávno neopustila Českou republiku. Teď má velké obavy z další msty.

Krejčíř starší měl narozdíl od syna dobrou pověst

"Všichni členové Krejčířovy rodiny nyní mohou očekávat cokoliv. Vždyť se ví, že jedna z těch mafiánských skupin má na svědomí životy několika desítek lidí. Velkým rybám už bude jedno, jestli zabily jednoho člověka nebo zabijou další tři," konstatoval ostravský podnikatel, který ví, v jakém prostředí se uprchlý miliardář pohyboval a s kým obchodoval. Podle něho má Krejčíř pověst nespolehlivého obchodníka, který často své partnery podrazil. Podvést mohl i Starku, který si to pak s ním mohl chtít vyřídit únosem a zavražděním jeho otce Lamberta. Ten měl v Českém Těšíně oproti svému synovi pověst seriózního podnikatele a slušného člověka.

Krejčířova rodina byla hned po jeho zmizení přesvědčena, že ho unesli. To předpokládali i někteří vyšetřující policisté. "Zřejmě jim po únosu při převozu v kufru nečekaně exnul, tak ho pochovali na neznámém místě," konstatoval policista v souvislosti s faktem, že se ještě neobjevilo tělo. Podle ostravského podnikatele se už před dvěma roky hovořilo o tom, že by za zmizením Krejčířova otce mohl stát fotbalový boss Starka.

Matka Krejčíře, která v poslední době převzala řízení Těšínské tiskárny, kterou ještě před únosem řídil její manžel Lambert, se raději obrátila na soukromou ochranku. "Dneska nemůžete věřit nikomu, potom co všechno se u policie dělo a děje. Stačí zmínit Berdychův gang," poznamenal známý Krejčířů.