Policie pozatýkala muže v souvislosti s jejich podílem na zmizení Lamberta Krejčíře, otce uprchlého milionáře Radovana. To se odehrálo v roce 2002. Kromě Jaroslava Starky uvízli v síti policejního zásahu, na kterém se podílel Útvar rychlého nasazení a detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, také Starkův spolupracovník Vlastimil Spěvák a jeho kolegové.

Policisté v úterý v noci prohledávali Starkův dům a také kancelář na stadiónu Marily Příbram. Prohlídka domu trvala šest hodin.

"Všude bylo plno policistů v civilu i v kuklách, kteří se zbraněmi zajišťovali prostor. Prohlíželi kanceláře, především Starkovu, ale i další. Dívali se do skříní a šuplíků, ale nezajímaly je materiály, týkající se bezprostředně klubu. Pokud vím, nic nenašli ani u Starky ani na stadiónu. Prohlídka i chování policistů bylo velice korektní. Po necelých třech hodinách odjeli," řekl Právu ve středu ráno technický ředitel FK Marila Příbram Josef Hadraba s tím, že taková situace rozhodně není z psychického hlediska nijak příjemná.

Prohlídce v prostorách klubového sekretariátu byl přítomen i zatčený Jaroslav Starka. [celá zpráva] "Samozřejmě jsme spolu nemohli vést žádné dlouhé debaty. Jen jsem se zeptal, jak se cítí. Říkal, že je psychicky v pohodě. Měl odřenou tvář, jak s ním smýkli na zem při zatčení. Neumím posoudit míru zásahu, ale pokud policie věděla, kde se právě pohybuje, jistě měla informace i o tom, že jede do Prahy za právníkem Juliem Kramaričem, s nímž měl v úterý v půl třetí odpoledne schůzku, a zásah nemusel být tak dramatický. Znovu říkám, to je můj názor, neznám policejní praktiky," dodal Hadraba.

Šéf fotbalu příbramské naštval

Na stadiónu čekali zaměstnanci klubu v čele s technickým ředitelem Josefem Hadrabou, trenéři František Barát a František Kopač, z hráčů pak Marcel Mácha, který v klubu působí s krátkými přestávkami od roku 1975.

Nejen Hadrabu, ale i další členy a pracovníky klubu nadzvedlo prohlášení předsedy ČMFS Pavla Mokrého, který v rozhovoru na TV Nova v podstatě klub odepsal. "Neslyšel jsem celý rozhovor, ale jeho slova o tom, že když nebudeme mít peníze, půjdeme o několik pater níž, cítíme jako nekorektní, neetické a neprofesionální. Nejvyšší představitel svazu by měl jednak oddělit případ Jaroslava Starky od života klubu, který je normálně fungující obchodní společností. Působilo to na nás, jako by Mokrý už dopředu věděl, jak všechno dopadne. Přitom za pár dní může být situace kolem Starky jiná," zlobil se Hadraba.

"Starka je nepochybně vůdčí osobností FK Marila, ale klub s ním zcela nestojí a nepadá. Máme další partnery a například Balírny obchodu Marila už nám daly najevo, že klub neopustí. Jsou tu i další, včetně města Příbram. Naopak nás potěšily telefonáty z několika prvoligových klubů, jejichž představitelé nám nabídli v případě potřeby pomoc. Bezprostřední ekonomické problémy nehrozí. V tuto chvíli je pro nás nejdůležitější, uchránit od této kauzy hráče, aby se v klidu připravovali na nedělní ligový zápas v Brně," zdůraznil Hadraba.