Sympaticky působící, středoškolsky vzdělaný muž, vyhledával chlapce na různých místech - po barech, na ulici nebo při autostopu. "Kluky pozval na jídlo do restaurace a nabídnul jim focení aktů. Mnozí z nich ani nevěděli, co to je. Nechávali si vše vysvětlit a hranice se postupně posouvaly. Následovalo například focení v autě, pak focení v pronajatém pokoji, kdy pózování sklouzlo k hlazení, mazlení, orálnímu sexu a v několika případech i k análnímu sexu. Někdy měl na pokoji i dva kluky na jednou," popsal novinářům na pondělní tiskové konferenci policejní komisař Pavel Stránský.

Při zatýkání nekladl odpor

Za snímky i za sex muž chlapcům platil i penězi. "Ty kontakty trvaly s jednotlivými hochy několik měsíců, i rok. Nešlo však o citová pouta, ale o jakési obchodní vztahy. Muž mladíkům platil a v průběhu času od stovek korun až po desetitisíce. Také jim platil jídlo, cigarety nebo pití. Nebyl násilník a nikdo z chlapců nebyl fyzicky napaden. Nikdo také na muže nepodal trestní oznámení," doplnila komisařka Zuzana Pacáková.

Muže tak kriminalisté odhalili vlastním šetřením. "Je to tak, že se k vám dostane informace a vy ji prověříte. Někdy se ukáže jako lichá a jindy, jako v tomto případě, se zakládá na pravdě. Muže jsme zadrželi v říjnu na jeho pracovišti hned, jakmile jsme měli jsme v rukou důkazy. Ani nekladl odpor," dodala komisařka.

Chlapci se při výpovědích styděli

Následná domovní prohlídka dodala vyšetřovatelům nepřeberné množství důkazů v podobě pornografických fotografií, které mapovaly praktiky muže s nezletilými a mladistvými od roku 2004 a díky kterým kontaktovali zmíněných 13 chlapců. Nejmladšímu přitom bylo v době kontaktů s podezřelým jen 12 let.

"Nikdo se do té doby necítil být natolik poškozený, aby sám kontaktoval policii. Ale chlapci se při výpovědích styděli, protože drtivá většina z nich má už běžné heterosexuální vztahy a také se sami cítili zneužití," popsal komisař.

Obviněnému za to, že má podle vlastních slov "rád mladé chlapce do dvaceti let", nyní hrozí maximálně osmileté vězení. Muž je stíhán na svobodě.