Hoch po vstřelení gólu vyskočil na břevno sto kilogramů vážící branky, která se i s ním poroučela k zemi a rozmačkala mu hlavu. Kriminalisté při ohledání místa tragédie našli na zemi ocelové lanko s prasklou karabinou, které mělo branku zřejmě původně zajišťovat proti povalení.

Později zjistili, že branka zajištěna nebyla vůbec. Právě správce podle policistů pochybil v tom, že na hřišti nezajistil pravidelné kontroly sportovních zařízení, které mohly tragédii předejít.

Podle expertů byla branka špatně zajištěná

"Policie udělala předčasný závěr. Státní zástupce vyhověl stížnosti obhájce, obvinění zrušil a dal pokyn provést ještě další dokazování," uvedl Pavel Tolar z plzeňského státního zastupitelství. Policisté přitom se stejným státním zástupcem, který jim rozhodnutí zrušil, konzultovali všechny kroky před zahájením trestního stíhání, včetně vzneseného obvinění.

Další články o smrti chlapce
Za smrt školáka na hřišti padlo první obvinění
Školák nemusel zemřít, stačilo zajistit fotbalovou branku
V Plzni byl pohřben chlapec, na kterého spadla branka
Třináctiletého kluka zabila povalená branka

Přizvaní experti během vyšetřování potvrdili, že i kdyby lanko s karabinou fungovalo jako pojistka proti povalení, šlo o nedostatečné zajištění. Zátěžová zkouška totiž prokázala, že k deformaci karabiny už dochází, když se na branku zavěsí čtyřicetikilové závaží.

Za ublížení na zdraví s následkem smrti hrozilo správci střediska až pětileté vězení. Zastal se ho i ředitel střediska Marek Slenář, který tvrdil, že měl sjednanou smlouvu s externí firmou, které zajišťovala bezpečnost práce v celém areálu včetně dodržování s tím spojených předpisů a norem. "Myslím si, že hlavní odpovědnost by měla ležet právě na této firmě," uvedl Sklenář.