Po brutálních útočnících jako by se slehla zem. Žádný vzkaz nebo nějaká stopa, která by mohla policistům alespoň napovědět, co tím pachatelé sledovali. Zraněný muž je hospitalizován v plzeňské nemocnici. Podle lékařů je už mimo ohrožení života. Lázeň v chemikálii vykonala své, od hlavy až k patě má poleptanou kůži.

"Je to strašné. Jsem tady z toho všichni otřeseni. Vůbec nechápu, komu mohl takový klidný člověk vadit. Žádné problémy s ním nejsou. Občas si spolu sedneme k pivu a povídáme si o vaření. Umí vynikající rybí speciality," řekla starostka Horní Bělé Anna Peřinová. Sama zatím příliš podrobností o případu nemá. "Policisté byli skoupí na slovo s tím, že vyšetřování je teprve na začátku. Spíš se na toho člověka vyptávali oni," dodala starostka. Doufá, že policisté zločince dopadnout a soused se brzy uzdraví.

Detektivové už zjistili, že zakuklenci se dostali do domu oknem v koupelně. "Muže ztloukli, svázali a potom na něho nalili chemickou látku, která se používá jako agresivní čistící prostředek. Pomoc zavolal syn, který otce později našel ležet na zemi," uvedl šéf kriminalistů policejního ředitelství Plzeň-sever Vlastislav Fiala. Podle něho v domku nezmizelo nic cenného. "Prakticky jsme vyloučili, že by šlo o loupežné přepadení," doplnil Fiala. Lékaři zatím výslech poškozeného nepovolili.