Hlavní obsah

Přehledně: Jak probíhá nemoc Covid-19?

Čínští vědci ve své studii zdokumentovali průběh nemoci Covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Svůj výzkum provedli na 138 pacientech, kteří se léčili v nemocnici ve Wu-chanu, kde se nákaza objevila poprvé.

Přehledně: Jak probíhá nemoc Covid-19?

Studie, kterou publikoval časopis Jama, uvádí, že obvykle je prvním symptomem zvýšená teplota. Doprovázet ji může únava, bolest svalů a suchý kašel.

Do pěti dnů se pak projeví dýchací potíže, a to především u starších lidí nebo lidí s už oslabenou imunitou.

Do osmého dne se pak u osob s vážnými příznaky projeví syndrom akutní dechové tísně, kdy se v plicích začne hromadit tekutina. Tento stav může být smrtelný.

Výzkum vědců také odhalil, že minimálně v Číně trvalo sedm dnů, než byli lidé, kteří pociťovali horečku, přijati do nemocnice. Do desátého dne jsou pak pacienti se zhoršujícími se příznaky přesunuti na jednotku intenzivní péče. U těchto lidí se kromě výše zmíněných příznaků objevila také bolest břicha a nechutenství.

Pacientům, kteří se nakazili nemocí Covid-19, trvalo v průměru dva a půl týdne, než se z nákazy uzdravili a byli propuštěni z nemocnice.

Počet potvrzených případů koronavirem se celosvětově blíží ke 230 tisícům, mrtvých je více než 9300. Dalších více než 86 tisíc lidí se uzdravilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků