Hlavní obsah
Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus Foto: Denis Balibouse, Reuters

Koronavirus nabírá rychlost, čísla jsou rekordní

Pandemie covidu-19 zrychluje, varovala v pátek Světová zdravotnická organizace (WHO). Ve čtvrtek se nákaza koronavirem SARS-CoV-2 nově potvrdila u 150 000 lidí, což je dosavadní denní maximum od samého počátku výskytu nového koronaviru. Skoro polovina z nich byla v Amerikách.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus Foto: Denis Balibouse, Reuters
Koronavirus nabírá rychlost, čísla jsou rekordní

„Svět je v nové a nebezpečné fázi, bylo to nejvíc za jeden den,“ varoval v pátek v Ženevě generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podle stanice CNBC, když zmiňoval rekordní počet nakažených.

V USA stoupl ve čtvrtek počet nových případů mezitýdenně o 15 procent. V USA je podle Univerzity Johnse Hopkinse 1,2 milionu případů a přes 118 000 obětí z řad infikovaných. Kromě obou Amerik přibylo mnoho nových případů v jižní Asii na a Blízkém východě.

Lidé už nechtějí být doma

„Mnoho lidí má pochopitelně dost toho být doma. Země pochopitelně touží otevřít své společnosti a ekonomiky, ale virus se pořád šíří rychle, je pořád smrtelný a většina lidí se jím stále může nakazit,“ dodal Ghebreyesus a upozornil, že je nutná obezřetnost: „Zatím není žádná vakcína proti žádnému koronaviru.“

Generální ředitel WHO proto naléhal na lidi, aby nadále udržovali odstup od ostatních a byli extrémně obezřetní, aby zůstávali doma, pokud se necítí dobře, aby si zakrývali nos a ústa při kašli a nosili roušky, když je to potřeba. Zdůraznil i význam mytí rukou.

Podle Univerzity Johnse Hopkinse je na Zemi už více než 8,5 milionu potvrzených případů, přičemž zemřelo skoro 455 tisíc nakažených.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků