Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lai Seng Sin, Reuters

Kvůli koronaviru se prodeje smartphonů v Číně dramaticky propadnou

Prodej smartphonů v Číně se v únoru kvůli poklesu poptávky způsobenému novým koronavirem propadl meziročně o 54,7 procenta na 14 milionů kusů. Prodej chytrých telefonů od americké společnosti Apple se pak snížil na 494 000 z 1,27 milionu před rokem. Vyplývá to z údajů, které podle agentury Reuters zveřejnily čínské úřady.

Ilustrační foto Foto: Lai Seng Sin, Reuters
Kvůli koronaviru se prodeje smartphonů v Číně dramaticky propadnou

Čína, odkud se na konci loňského roku začala šířit nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, těsně před oslavami nového lunárního roku omezila možnosti cestování a požádala obyvatele, aby se vyhýbali veřejným místům. Tato omezení zůstala z velké části v platnosti téměř celý únor.

Čínské obchody Applu byly minulý měsíc zavřené i déle než dva týdny. Šéf Applu Tim Cook už minulý měsíc upozornil akcionáře, že firmě se kvůli slabé poptávce nepodaří splnit výhled tržeb na toto čtvrtletí.

Organizace IDC a Canalys, které se zabývají výzkumem trhu, už dříve uvedly, že celkový odbyt smartphonů kvůli poklesu poptávky a narušení dodavatelských řetězců vyvolaných koronavirem klesne v Číně v prvním kvartálu zhruba o 40 procent.

Největší podíl na propadu prodeje v únoru měla zařízení s operačním systémem Android, která vyrábějí mimo jiné čínské firmy Huawei a Xiaomi. Prodej těchto chytrých telefonů se v Číně v únoru snížil na 5,85 milionu z 12,72 milionu ve stejném období loni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků