Hlavní obsah
Zebry mění svět...

Zebry mění svět. Startupová firma vymyslela, jak zlevnit půjčování peněz

Asi vás to překvapí. Spotřebitelské půjčky patří v Česku k nejdražším v Evropě. Pražský startup přišel na to, jak je zlevnit. Inspiroval se v Americe.

Zebry mění svět...
Zebry mění svět. Startupová firma vymyslela, jak zlevnit půjčování peněz

Už jste někdy chtěli změnit svět? Už jste někdy umanutě šli za svým nápadem, svojí myšlenkou, svojí vizí? A to přesto, že všichni kolem kroutili hlavama, ťukali si na čelo a nedávali tomu žádnou šanci na úspěch?  Pak jste se asi cítili jako dnes my.

Jmenujeme se Zonky. Jsme potrhlá parta z pražského Smíchova. Ve znaku máme hlavu zebry. A do vlastních hlav jsme si vzali, že změníme systém, jakým se v Česku půjčují peníze.

Děláme to jednoduše - vracíme do něj lidi.

Česko má dnes páté nejdražší půjčky v celé Evropě. Většina lidí přijde do finančních institucí nalákaná jednociferným úrokem z televizní reklamy, odejde s úrokem daleko vyšším a nikdo jim ani nevysvětlí proč.

My na Zonky si myslíme, že to jde jinak. Že si lidé můžou půjčovat levněji. A že mají právo vědět, jak se vypočetla cena jejich půjčky. Aby se mohli dobře rozhodnout, jestli ji za tu cenu chtějí nebo ne.

A tak jsme vytvořili systém, kde to tak funguje.

Vynechali jsme instituce, které sebou často táhnou zbytečně velké náklady na pobočky a armády zaměstnanců, a vrátili jsme půjčování peněz zpátky mezi lidi.

Propojujeme lidi, kteří peníze mají, s těmi, kteří si je potřebují půjčit. Používáme přitom moderní technologie, zdravý rozum a chováme se jako lidi.

A funguje to. Zonky jsme spustili v červenci, a od té doby lidi lidem s pomocí Zonkyho půjčili přes 12 milionů korun.

Že je to kapka ve srovnání s miliardami, které se každý týden v Česku rozpůjčují?  Každá bouře začíná kapkou. Přidejte se.

Přečtěte si o nás víc na www.zonky.cz. Přijďte na kafe do naši přeplněné kanceláře na pražském Smíchově. A nebo nám napište na zebrymenisvet@zonky.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků