Hlavní obsah
Výbava prvňáčka vyjde až na 4 tisíce korun

Tři čtvrtiny českých rodičů přiznávají, že nástup dítěte na základní nebo střední školu velmi zatíží rodinný rozpočet. Vybavení prvňáčka přijde rodinu v průměru na 3 752 korun, u středoškoláka je to 6 274 korun. Rodiny tyto mimořádné výdaje často řeší půjčkou. Vyplývá to z údajů finančního serveru Porovnej24.cz.

Výbava prvňáčka vyjde až na 4 tisíce korun
Výbava prvňáčka vyjde až na 4 tisíce korun

Výdaje však prvním školním dnem nekončí. U prvňáčků dají rodiče za rok školy něco přes 11 a půl tisíce, u středoškoláka dokonce přes 20 000 korun.

Nákladnou položkou jsou i kroužky

Kromě školních potřeb nebo oblečení většina rodičů vydá nemalé částky i za mimoškolní aktivity svých dětí. Celkem 86 procent rodičů uvedlo, že jejich potomci nějaké kroužky navštěvují a 96 procent z nich pak za tyto kroužky platí.

Vysoké náklady? Udělejte si rychlé srovnání půjček a vyberte tu nejvýhodnější.

Více než tři pětiny dětí navštěvují více kroužků, nejčastěji přitom docházejí na dva (42 procent). V případě, že dítě navštěvuje jen jeden kroužek, jsou rodiče ochotni do něj i více investovat, nejčastěji částku od 1500 do tří tisíc korun (27 procent) za jedno pololetí.

Rodiče si více než dřív berou půjčky

V dnešní době výhodných půjček si daleko víc rodičů vypomáhá půjčkou. Zejména pak na mimořádné výdaje spojené s nástupem do první třídy.

„Naši klienti vítají, že poskytujeme výběr a srovnání takzvaných mikropůjček, kterými mohou tyto výdaje financovat“, doplňuje Libor Coufal z Porovnej24.cz. Díky rychlému porovnání mohou během pár minut vybrat nejvýhodnější půjčku, kterou navíc získají prakticky ihned.

Srovnejte si bezplatně všechny půjčky na trhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků