Hlavní obsah
Valentýn slaví asi 40 % Čechů, nejčastěji večeří nebo květinou.

Valentýn přeje originalitě: Darujte čokoládový pobyt nebo gurmánský zážitek

Valentýn se nezadržitelně blíží a s ním i dlouhé přemýšlení, co pořídit drahé polovičce. Zapomeňte na „obyčejné“ romantické večeře, květiny nebo šperky a buďte originální! Proleťte se balonem, užijte si jízdu s koňským spřežením, nebo darujte čokoládové wellness procedury. Inspirovat se můžete na následujících řádcích.

Valentýn slaví asi 40 % Čechů, nejčastěji večeří nebo květinou.
Valentýn přeje originalitě: Darujte čokoládový pobyt nebo gurmánský zážitek

Právě květiny, šperky a romantické večeře jsou nejčastější dárky, které Češi na Valentýna darují. Respektive čtyři z deseti Čechů, celých šedesát procent populace u nás totiž Valentýna vůbec neslaví. Pro ty, kteří považují 14. únor za slavnostní den, nabízíme pár tipů, jak ho povýšit ještě o pár pater výš.

 Povyšte Valentýna na nezapomenutelný zážitek

Klasickou večeři při svíčkách můžete vylepšit tím, že na ni svou přítelkyni pozvete do netradičního prostředí. Co třeba zasněžené panoráma hor a příjemný večer v luxusní restauraci po dni stráveném na sjezdovce?

Takový Valentýn vás sice vyjde na trochu víc než klasický, ale rozdíl mezi cenou večeře v luxusní restauraci a víkendovým romantickým pobytem na Šumavě už není tak závratný. Zážitek je navíc nesrovnatelný – zvlášť pokud pobyt doplníte několika wellness procedurami nebo pobytem v privátní vířivce. Skvěle si odpočinete a užijete si relax, o jakém se vám nesnilo.

Přenocování v hotelu pro dvě osoby není o tolik dražší jak večeře v luxusní restauraci.

Standardem už bývá i přivítání sklenkou sektu, drobný dárek na uvítanou nebo ranní donáška snídaně až na pokoj. Pobyt můžete oživit i tematickým zaměřením  - velké oblibě se těší třeba romantické pobyty s čokoládovými procedurami.

Romantických pobytů přibývá

Nemusíte se bát, že by se na vás s romantickým pobytem nedostalo. Od poloviny ledna se v nabídkách hotelů objevují speciálně cílené romantické pobyty – program je obvykle rovnou připravovaný s tím, že si ho bude užívat dvojice.

Vybírat můžete z pobytů, které mají program jasně daný, nebo pobytů ušitých vám přímo na tělo. I cenové rozpětí je široké. Běžný pobyt, kdy vás čeká „jen“ večeře při svíčkách, sekt, masáž a popřípadě ještě čokoládové pralinky a ovoce na pokoji, je možné pořídit pro oba už za necelé dva tisíce na noc. S počtem a rozsahem služeb cena samozřejmě stoupá. Nicméně odepřít si třeba kompletní wellness program, privátní vířivku, nebo čtyřchodovou hostinu je těžké.

Víkendy v čokoládě vedou

V ceně romantických balíčků bývá snídaně do postele.

Co letí nejvíc? Už několikrát zmiňované čokoládové víkendy. Vybrat si můžete mezi „lehčí“ formou, kdy vás namasírují čokoládovou emulzí, nebo prožít čokoládový pobyt se vším všudy – tedy včetně koupelí, zábalů a dostatku čokoládových pralinek na pokoji. Mimochodem – věděli jste, že je čokoláda už dlouho známé afrodiziakum?

Stabilní součástí a klasikou všech romantických pobytů jsou večeře, ideálně a obvykle při svíčkách. Nespornou výhodou je fakt, že romantika nekončí s posledním soustem. Zatímco v klasické restauraci byste se vydali domů, během pobytu v hotelu můžete využít služeb wellness centra, na horách třeba vyrazit na večerní lyžovačku, relaxovat v sauně nebo v privátním whirlpoolu.

Nechte se rozmazlovat – v ceně valentýnských balíčků bývá i volný vstup do wellness centra.

Donášková služba je standardní součástí, na pokoj si tak večer můžete nechat přinést vychlazený sekt, víno, ráno potom snídani. Proč vstávat brzy a utíkat hned zpátky do každodenní reality?

Romantika i jindy než na svatého Valentýna

Pokud patříte mezi šedesát procent těch, kteří Valentýna neuznávají a neslaví, nebo ho prostě letos jen nemáte s kým oslavit, pak vězte, že nemusíte nutně za romantikou vyrážet jen v únoru. Podobné nabídky hotely v menší míře nabízejí celoročně.

A důvod pro to, proč se nechat hýčkat a rozmazlovat sebe a partnera se ostatně najde vždycky. Nejen v polovině února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků