Hlavní obsah
Stodo 12, glazura břidlicově černá Foto: TONDACH Česká republika s.r.o.

Správná volba střešní krytiny ovlivní životnost, odolnost i krásu střechy na desítky let dopředu. Pálené tašky jsou již stovky let považovány za nejvhodnější krycí materiál na střechu. Dnes jsou na výběr kvalitní pálené tašky v několika barevných tónech a povrchových úpravách s dlouhou zárukou.

Stodo 12, glazura břidlicově černá Foto: TONDACH Česká republika s.r.o.
Povrchově upravené tašky chrání i zdobí

Největší výrobce pravých pálených tašek u nás, společnost TONDACH, nabízí na patnáct typů tašek s různými povrchovými úpravami. Typicky cihlově červené režné tašky jsou bez povrchových úprav. Naopak úpravou prošly matné až pololesklé engoby a lesklé glazury, jež jsou stále oblíbenější. Povrchově upravené tašky vynikají stálobarevností a odolností vůči povětrnostním podmínkám a usazování nečistot. Při výrobě engobovaných tašek se na jejich vysušený povrch nanáší směs oxidů železa a jílů a poté se ekologicky vypalují v pecích na zemní plyn. Výroba glazovaných tašek probíhá stejně, ale od engob se liší vyšším podílem sklovitých příměsí jílů, díky nimž tašky získají vyšší lesk a nižší nasákavost. Jsou tedy ještě více zpevněny a chráněny.

„Další výhodou povrchově upravovaných tašek je, že jsme schopni na vyžádání zákazníka vyrobit i mnoho jiných barev, než jen klasickou červenou. Díky tomu, že je engoba či glazura natavena přímo do povrchu tašky, se barva nemůže smýt. Kromě estetického dojmu z elegantní střechy navíc můžete počítat s ochranou vůči UV záření, kyselým dešťům nebo krupobití,“ vysvětluje Rudolf Prus, vedoucí technického úseku TONDACH Česká republika, s.r.o.

Stodo 12, posuvná taška glazura Amadeus Natur

Foto: TONDACH Česká republika s.r.o.

Jaké tašky jsou novinkami pro rok 2014?

Poslední novinkou a vítězem soutěže Zlatá taška 2014 se stala posuvná taška Stodo 12 v provedení glazura Amadeus natur, která snoubí barevnou klasiku s moderním povrchovým zpracováním. Právě nové povrchové úpravy jsou hitem sezóny 2014. Proto další novinkou, kterou společnost TONDACH uvedla na český trh je taška Samba 11 v novém kabátku – glazura Amadeus hnědá. Obě tašky představují řešení pro ty nejnáročnější z nás, kteří touží naplnit svoje představy o dokonalé střeše.

Samba 11, posuvná taška glazura Amadeus hnědá

Foto: TONDACH Česká republika s.r.o.

Nejdelší záruku na pálenou tašku poskytuje TONDACH

Běžná životnost pálených tašek, jež vyžadují takřka nulovou údržbu, se pohybuje v rozmezí 80 až 100 let a bývá i podstatně vyšší. Společnost TONDACH nabízí komplexní systém střešních krytin a při koupi tašek obdržíte nadstandardní záruku TONDACH All inclusive v délce trvání 33 let, což je nejdelší záruka na střešní krytiny vyráběné v České republice.

Je opravdu z čeho vybírat

Foto: TONDACH Česká republika s.r.o.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků