Hlavní obsah
Zkontroluj si auto Foto: Cebia, spol. s r.o.

Stočený tachometr se stal velmi medializovaným pojmem. Až to vypadá, že jiné problémy a rizika při koupi ojetiny nehrozí. Nebylo vozidlo v minulosti havarováno? Nebylo vyrobeno dřív, než uvádí prodejce? Je to vůbec auto, které je uvedeno v dokladech?

Zkontroluj si auto Foto: Cebia, spol. s r.o.
Neposuzujte ojetiny jen podle stavu tachometru

Právě z těchto důvodů nová verze systému AUTOTRACER na www.zkontrolujsiauto.cz obsahuje kromě záznamů stavu tachometru nově také kompletní specifikace výbavy vozidel z výroby. Díky nim si zákazník může nejen prověřit, zda na vozidle má všechny položky výbavy, které na vozidle mají být z výroby, ale především pozná, zda se skutečně jedná o původně vyrobené vozidlo.

Významnou inovací je i posílení v oblasti záznamů o pojistných událostech v historii vozidla. Nyní získává společnost Cebia data od většiny předních pojišťoven na trhu. Zákazník se tak dozví o škodní události, která na prověřovaném vozidle proběhla a která v praxi bývá často prodejcem zatajena a vozidlo je prezentováno jako nehavarované. Dalších novinek je celá řada - stačí zadat VIN.

Stačí zadat VIN

Foto: Cebia, spol. s r.o.

I kdyby se u stočeného auta neprojevil žádný technický problém, každopádně jste za něj zaplatili řádově o desetitisíce korun víc. Stáčí se totiž právě kvůli tomu, aby z vaší peněženky prodejce vytáhl víc peněz. Když však neznáte komplexní historii vozidla, riskujete další nemilá překvapení, která se většinou projeví neplánovanými výdaji za opravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků