Hlavní obsah
Zaniknou překladatelské agentury? Foto: Lingea.cz

Oblast jazykových technologií se neustále vyvíjí. Doba, kdy se překládalo za pomoci knižních překladových slovníků a příruček, pomalu končí. Nastává tedy čas bezchybných překladačů?

Zaniknou překladatelské agentury? Foto: Lingea.cz
Hrozí zánik překladatelským agenturám?

Ne tak docela. Naprosto dokonalého překladu se prostřednictvím překladového softwaru patrně nikdy nedočkáme, nicméně existují nástroje, které kvalitu překladu výrazně zvyšují, a nemyslíme tím standardní CAT nástroje.

Se zajímavým řešením přichází společnost Lingea, která patří mezi přední evropské firmy zabývající se zpracováním jazyka a vývojem jazykových technologií. Její překladový systém nástrojů kombinuje výsledky strojového překladu na základě obsáhlých jazykových korpusů s překladovou pamětí, morfologií jazyka a s výsledky překladových slovníků včetně integrovaných korektorů. Díky této unikátní kombinaci dosahují výsledné překlady mimořádné efektivity.

Překladový software společnosti Lingea vznikl na základě dvacetileté systematické práce s jazykem a vývojem jazykových technologií a také díky zkušenostem a participaci na mnoha mezinárodních projektech a grantech, na nichž Lingea spolupracuje s předními evropskými univerzitami. Automatizované překlady tak již nemusíme považovat za vzdálenou hudbu budoucnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků