Jak můžete tuto novinku využít? Velice jednoduše. Pokud jste již po internetu u Quelle někdy nakupovali a udělili souhlas k zasílání aktuálních informací, přijde Vám e-mail s virtuálním katalogem automaticky. Jestliže jste zatím objednávali jiným způsobem, ale rádi byste zkusili právě virtuální katalog, máte několik možností. Buď lze navštívit webové stránky www,quelle.cz a prohlédnout si virtuální katalog v sekci Quelle news nebo zavolat na zákaznickou linku 495 858 555 (případně 498 508 555) a požádat operátorku o zaslání virtuálního katalogu. Další způsob je ten, že vyplníte na kartičce pro objednání katalogu kolonky pro zaslání katalogu e-mailem.

Ve virtuálním katalogu můžete rovnou začít listovat a okamžitě také vybrané zboží objednat. Pro přehlednost je katalog rozdělen záložkami na dámskou módu a prádlo, pánskou módu a obuv, předměty pro volný čas, vybavení do domácnosti a techniku. Pro zvětšení obrázků na stránce máte k dispozici lupu. Kdybyste si nevěděli rady, je vám k dispozici virtuální asistentka na chatu každý den od 8.00 do 16.00 hod.

Pokud si nepřejete nebo nemůžete být připojeni k internetu po celou dobu prohlížení katalogu, pak si můžete celý katalog stáhnout do svého počítače a prohlížet si jej později a libovolně dlouho bez on-line připojení. Pro objednání je však třeba se opět napojit na internet. Virtuální katalog Quelle můžete také snadno přeposlat svým přátelům.

Pro správné zobrazení potřebujete mít nainstalovaný Flash plugin, který najdete jako součást e-mailu s virtuálním katalogem pro bezplatné použití.

Systém prošel v polovině května zkušebním testováním, kdy 500stránkový virtuální katalog obdrželi všichni zákazníci, kteří projevili zájem o zasílání novinek a aktualit. První ohlasy jsou již nyní velmi pozitivní.