Řada A je vhodná pro rychlé a snadné využití a osloví uživatele, kteří  si potrpí na jednoduchost ovládání a nízkou cenu. Mezi poslední novinky, které Fujifilm CZ představil na trhu byly fotoaparáty FinePix A345 a A350. Jedná se o nástupce velmi populárních aparátu A330/340. Nicméně aparáty jsou o poznání menší s moderním pokoveným vzhledem. Model A345 nabízí rozlišení 4,1 miliónů efektivních pixelů a model A350 nabízí 5,2 miliónů efektivních pixelů. Oba přístroje disponují optickým třínasobným zoomem. Aparáty jsou rychlejší nežli jejich předchůdci a také velikost LCD displeje byla vylepšena. Přibyla možnost nahrávaní videosekvencí se zvukem.

Mezi nejpočetnější patří řady E a F, které nabízí mnoho rozšířených funkcí a focení s nimi se stává hrou a koníčkem. Pokud fotografii ovládáte, máte mnoho možností na výběr - manuální snímání, různé předvolby pro okolní podmínky, pomalou synchronizaci (pro fotografování v noci v nepříznivých podmínkách), macro mód aj. Nejnovějším zástupcem této řady je Finepix E550. Je vybaven vysoce výkonným a velmi štíhlým 4× optickým zoomem (ekvivalentním 32,5 - 130 mm na 35 mm fotoaparátu), který se zcela stahuje do velmi kompaktního těla. Nový procesor umožňuje neuvěřitelně rychlé snímání: pouze 1,2 sekundy pro spuštění, 1,2 sekundový interval mezi dvěma snímáními a závratná rychlost uzávěrky 0,05 sekund. Zvolte automatický mód a tento fotoaparát se postará o zbytek. Finepix E550 umožňuje filmovat s mono zvukem ve formátu AVI se 2 rozlišeními na výběr: 640×480 nebo 320×240 pixelů při rychlosti 30 snímků za sekundu.

Řadou S pronikneme do světa profesionálního fotografování, kde Vás upoutá nový model Finepix S3 Pro, který přináší řadu nových konstrukčních prvků - nový celokovový design těla, kompatibilita se všemi AF-D type, AF-G type a AF-S Nikkor objektivy, zdířka pro synchronizaci externího blesku (x-typ) aj. Jde o podařený profesionální přístroj vybavený inovovaným snímačem, který poskytuje vyšší dynamické rozpětí.

Novinkou, která se objeví na trhu koncem června a posune výrobky Fujifilm do nových dimenzí je FinePix Z1 - ultra tenký fotoaparát , jehož tělo se může pochlubit jen 18mm šíří. Poskytne 5,1 milionů efektivních pixelů a má 3x zoom, který svojí ohniskovou vzdáleností odpovídá 36-108mm na 35mm. Při citlivosti začínající na ISO 80 má tento model potěšitelně nízký poměr signál/šum a s ním zvýšení kvality obrazu. Je osazen novým čipem páté generace Super CCD HR, který zaručí že i po zvětšení bude Váš obrázek ostrý a plný detailů. Při špatných světelných podmínkách využijete ISO 800. Obrázky si budete prohlížet na 2,5" displeji. Fotoaparát zapnete za neuvěřitelných 0,6s. Podporuje tisk fotografii rovnou z fotoaparátu.

Každý přístroj potřebuje odborníka, který Vám poradí a vybere s Vámi ten nejvhodnější. Odborníky pro fotoaparáty FinePix najdete v partnerské síti FDI (Fujifilm Digital Imaging)-  www,fdi.cz.  Jejich služby jsou na vysoce kvalitní úrovni a využít jich se vyplácí.