Proč zabezpečit svůj web?

Dříve nebo později může být nezabezpečený web terčem útoku, v mnoha případech úspěšného. Obzvlášť v situacích, kdy pracujete s osobními údaji vašich návštěvníků (e-shop, weby s nutností přihlášení apod.), je nutné váš web chránit. Rizikem může být i pouhý kontaktní formulář. Vyhledávače se snaží přispět ke zvýšení bezpečnosti na internetu tím, že do kritérií pro řazení ve výsledcích vyhledávání zahrnuly i zabezpečení webu – weby s „https“ bývají ve výsledcích vyhledávání na vyšších pozicích.

 Kdy si pořídit SSL certifikát?

Čím dříve, tím lépe. U General Registry vám nyní z ceny SSL certifikátu odečteme cenu .cz domény. Pokud si zaregistrujete .cz doménu, můžete na SSL certifikátu ušetřit až 220 Kč (+ DPH). Více informací naleznete ZDE.

 O doménách

V otázce úspěšnosti webové prezentace hraje klíčovou roli volba vhodného doménového jména. Provozování webu na vlastní doméně dává jeho majiteli jistotu, že jej zákazníci najdou vždy na stejné adrese, a to i v případě, že se třeba přestěhuje k jinému poskytovateli hostingu. Totéž platí pro e-mailové adresy. Nejrozšířenější doménou v České republice je národní doména .cz. Výběr domény pro jakýkoli internetový projekt by tedy měl tuto skutečnost respektovat. Pokud si zájemce o doménu .cz neví s výběrem rady, může se obrátit přímo na registrátora domén, nebo využít doporučení a tipy na jeho webových stránkách.