Ischemická choroba dolních končetin

Tepny jsou trubky našeho těla. Měly by být průchodné, aby zajistily dostatečný průtok krve. Když začnou ztrácet na pružnosti a pevnosti, zužují se. Průtok krve se rázem snižuje. Důsledkem je nedokrevnost důležitých tkání. Postihne-li tato nedokrevnost tkáně nohou, vzniká ischemická choroba dolních končetin (ICHDK). Její výskyt je alarmující. Ve věku nad 75 let jí trpí až 20 % osob.

Jak poznáme nedokrvené nohy?

Nedostatečný průtok tepnami se nejvíce projevuje při zvýšené fyzické námaze. Nohy svíravě bolí a nemocný si musí odpočinout. Kůže na nohou bývá bledá, tenká a suchá. Okrajové části končetin trpí nedostatečnou výživou a někdy odumírají.

Nepodceňujte prevenci

Chcete si ověřit, v jakém stavu vaše cévy jsou? Nechte si v lékárnách změřit cévní věk. Nemusíte se bát. Měření je jednoduché, bezbolestné, trvá přibližně 10 minut a výsledky se dozvíte ihned. Jde o podobné měření jako u krevního tlaku.

Vyberte si Alphega lékárnu, kterou máte nejblíže. Objednejte se a mějte zdraví svých tepen pod kontrolou. Služba je zpoplatněna. Více informací se od nás dozvíte osobně.