Co vás nejvíc baví?

Nejvíc mě teď baví spát (smích). Ale obyčejně se starám o svou značku Whoop.de.doo, a to mě baví také. Rozběhla jsem ji před třemi lety, i díky půjčkám od lidí (www.zonky.cz). Pro letošní Vánoce jsem připravila novou edici Venušiných kuliček NOIR heavy. A musím říct, že zábavné bylo i testování.

Jak se testují venušiny kuličky?

Teď naposledy jsme je testovaly hromadně (smích). Udělaly jsme si holčičí večer. 28. října jsme šly na Staromák, všech pět holek jsme si vzaly NOIR heavy a bylo to strašně fajn. To mě bavilo. A skvělé také bylo, že jsem uváděla na trh produkt, který jsem měla na skladě. To je strašně příjemná věc.

Whoop.de.doo Venusiny kuličky z nejnovější NOIR heavy edice. Jsou intenzivnější a těžší. Prostě heavy. www.whoopdedoo.cz

Whoop.de.doo Venusiny kuličky z nejnovější NOIR heavy edice. Jsou intenzivnější a těžší. Prostě heavy. www.whoopdedoo.cz

Starší produkty se nedaly hned koupit?

Dříve to bylo vždy o něco náročnější, než jsem plánovala. Máte před sebou celý rok a pak stačí, když se několikrát za sebou nezadaří při vývoji a už nabíráte zdržení. Takže když jsme launchovali, tak se většinou teprve zaváděla výroba, a pak vždy ještě nějakou dobu trvalo, než se produkt dostal k zákazníkovi. NOIR heavy jsme odprezentovali na Designbloku a rovnou jsem je mohla nabídnout zákazníkům. To je úplně skvělý pocit.

Jak stíháte Vánoce? Ještě pořád si od vás můžu něco koupit?

Kuličky máme připravené, i ty nové NOIR. Ale právě s tím vibrátorem, který dostal cenu Red Dot je to složitější. Nestíháme vyrábět. Dokonce máme teď čekací listinu. Je to jako když čekáte na Birkin kabelku (smích).

Co s tím zájmem děláte?

Plánuji automatizovanější výrobu, která poskytne větší výrobní kapacitu, a doufám i stabilitu. Každý týden teď jezdím na schůzky do fabriky. A od nového roku budeme řešit novou formu přizpůsobenou právě na automatizovanější technologie. S tím jsem původně nepočítala a něco to stojí. To je tedy důvod mojí druhé půjčky na Zonky (www.zonky.cz).

Whoop.de.doo Vibrátor obdržel letos nejprestižnější světové ocenění za design, Red Dot Design Award. Momentálně se můžete zapsat na čekací listinu. Nebo na Zonky (www.zonky.cz) přispět na novou formu.

Whoop.de.doo Vibrátor obdržel letos nejprestižnější světové ocenění za design, Red Dot Design Award. Momentálně se můžete zapsat na čekací listinu. Nebo na Zonky (www.zonky.cz) přispět na novou formu.

Nemáte už těch erotických hraček dost?

Někdy ano, ale když se s výrobou zadaří, tak mě to vždycky dobře naladí a zase mě to baví. Když mám čas, věnuji se i jiným věcem. S kolegy jsem třeba dělala projekt Luxury Oddments - kolekce světel z nepotřebného laboratorního skla. Zkumavky, různé laboratorní vybavení, skleněné trubice, kapiláry... Baví mě vzít staré věci a objekty a udělat z toho něco nového. Je to úplně něco jiného, než průmyslová výroba, kde ladíte formy a výrobní proces. Tohle je víc o kreativitě. Tímto směrem bych chtěla jít.

A ta světla je už možné koupit?

Byla to moje dizertační práce. Zatím existují v jediném kuse. Ale chtěla bych z toho udělat malosériový autorský projekt. I zájem by byl. Kamarádka architektka se mne neustále ptá, kdy už to bude. Ale já musím někdy i spát, takže pak na to nemám tolik času, kolik bych chtěla (smích).

Neplánujete do budoucna Čínu?

Nechci, a pořád se tomu bráním. Hodně lidí mi říká, že jsem blázen. Ale udržitelný design pro mne znamená to, že se výrobní technologie drží lokálně v České republice. Mám tu vývoj i výrobu. Pro mě to má smysl. V Číně by to bylo třeba jednodušší, ale myslím, že by výsledný produkt tak dobře nevypadal a ani nefungoval. To bych pak už musela být firma jako Apple. Mají sice továrny v Číně, ale mají tam své lidi, kteří to tam hlídají. Takže mají defakto svojí továrnu. Ale na to jsem maličká. To by musel přijít nějaký investor a postavit továrnu (smích).

Na Zonky si půjčujete už podruhé. Byla to tedy příjemná zkušenost?

Opět jsem byla překvapená, jak jsou v Zonky rychlí. Je to pohotové a user friendly. Což je sympatické. A vlastně mě taky baví, že to je lidi lidem (www.zonky.cz). Je taky vidět, že to baví i ty investory. Přemýšlejí o tom, proč peníze potřebuji a na co. Je to mnohem osobnější.

Investujte do projektu Anny Marešové nebo podpořte další příběhy na Tržišti půjček (www.zonky.cz) a zhodnoťte své peníze ve sdílené ekonomice. Šéfce Zonky můžete napsat na lucie.tvaruzkova@zonky.cz, každý pracovní den od 8.00 do 20.00 a o víkendu od 9.00 do 18.00 se dovoláte zdarma na zákaznickou linku na čísle 800 449 999. Na Zonky lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem. Těšíme se na vás!