Kvalitní betonové základy

Základy domu mají zásadní vliv na fungování a trvanlivost celé stavby. A protože svépomocí nelze dosáhnout optimální receptury betonu, ani namíchat jeho dostatečné množství ve stejné kvalitě, vyplatí se obrátit na osvědčeného výrobce. Skupina Českomoravský beton dodává veškeré betony jako transportbeton, tedy beton, jehož složky byly nadávkovány i zamíchány na betonárně a v čerstvém stavu dopraveny na stavbu autodomíchávačem. Při realizaci monolitické základové desky se nejčastěji uplatňují betony s pevností C 25/30, které je třeba vyztužit. Řešením může být i volba betonu s obsahem rovnoměrně rozptýlených ocelových vláken, tzv. drátkobeton Steelcrete®, který zcela nebo částečně nahrazuje v betonové konstrukci ocelovou výztuž.

Realizace základové desky drátkobetonem

Realizace základové desky drátkobetonem

FOTO: Českomoravský beton

Stavba s čerstvou maltou se obejde bez elektřiny i vody

Klidně na „zelené louce“, bez přípojky vody i elektrické energie, a navíc mnohem rychleji poroste vaše stavba s čerstvou maltovou směsí Malmix®. Směs připravenou k okamžitému zdění doveze autodomíchávač až na stavbu, již v požadované konzistenci a kvalitě. Nemusíte tak předem zajišťovat nákup materiálů, jako písek, cement nebo vápno, ani následnou zdlouhavou přípravu směsi na stavbě. Čerstvá malta nepotřebuje žádná technická zařízení, jako je třeba míchačka. Maltová směs se na stavbě skladuje v plastových vanách, každý zedník tak má materiál stále po ruce. Čerstvá malta je moderní alternativou suchých maltových směsí, vyniká dlouhou zpracovatelností až 36 hodin. Výstavba s využitím čerstvé malty je šetrná k životnímu prostředí, ve srovnání s konvenčními postupy při ní nevznikají zbytky surovin či prázdné obaly pytlovaných materiálů.

Zdění s čerstvou maltou je snadné

Zdění s čerstvou maltou je snadné

FOTO: Českomoravský beton

Lité podlahy výborně vedou teplo

I výběrem podlahy lze ušetřit náklady na vytápění. Lité podlahy výborně vedou teplo a pomáhají tak zvýšit účinnost podlahového topení. Podlaha, která se jednoduše realizuje nalitím směsi, může být podkladem pro další nášlapné vrstvy nebo i velmi odolným finálním povrchem. Pro lité podlahy se využívají dva typy směsí: litý anhydritový potěr Anhyment® nebo litý cementový potěr Cemflow®. Oba typy směsí vynikají vysokou tekutostí a absencí pórů, takže dokonale vyplní veškeré prostory mezi trubkami či kabely podlahového topení. Právě díky tomu podlaha lépe akumuluje teplo a podlahové topení se snadněji reguluje, čímž se snižují náklady na vytápění.

Lité potěry v kombinaci s podlahovým vytápěním výborně vedou teplo

Lité potěry v kombinaci s podlahovým vytápěním výborně vedou teplo

FOTO: Českomoravský beton

Podsklepené rodinné domy

V dnešní době, kdy často bojujeme o každý centimetr obytné plochy navíc, má smysl při plánování stavby uvažovat o sklepě či suterénu. Copak by se vám nelíbilo mít vlastní domácí wellness, vinárničku, prádelnu nebo dílnu? Problémem sklepů však často bývá podzemní voda a zemní vlhkost. Možnému zatékání lze předejít realizací podzemních částí konstrukce z kvalitních vodonepropustných betonů. Předpokladem vodonepropustnosti konstrukce bílé vany je vhodně navržený beton a dále správné navržení a provedení konstrukce, spár a prostupů. Speciální beton Permacrete® je navržen tak, aby v maximální míře odpovídal zásadám pro navrhování bílé vany. Díky své velmi dobré zpracovatelnosti tento beton usnadňuje perfektní provedení konstrukce bílé vany včetně dilatačních a pracovních spár s těsnícími profily, a to vše bez krystalizačních přísad. Konstrukce proto může bez problémů čelit prostředí s podzemní vodou a zemní vlhkostí.

Podsklepením objektu získáte potřebné prostory navíc

Podsklepením objektu získáte potřebné prostory navíc

FOTO: Českomoravský beton

Možnosti tak široké jako je vaše fantazie

Možnosti betonu jsou téměř neomezené. Beton může být nejen stěnou či stropem, ale stejně tak i podlahou, barovým pultem, umyvadlem i netradiční kuchyňskou linkou. Pohledových úprav betonu je celá řada, liší se především tím, jakým způsobem byl pohledový betonový povrch vytvořen či upraven. Povrchy z betonu lze řešit také jako finální. Plocha z pohledového betonu je na dotyk velmi příjemná, nepotřebuje žádnou náročnou údržbu, a přesto dlouho vydrží krásná. Vzhled, který se někomu může zdát poněkud chladný, lze zútulnit použitím jiných materiálů, jako je například dřevo nebo sklo. Kombinace betonu a přírodních materiálů je v poslední době velmi oblíbeným architektonickým řešením. Pro realizaci pohledové plochy jsou ideálním řešením betony Easycrete® nebo barevné betony Colorcrete®.

Barevný beton lze použít i na okrasné chodníky kolem domu

Barevný beton lze použít i na okrasné chodníky kolem domu

FOTO: Českomoravský beton

Skupina Českomoravský beton nabízí technické poradenství a konzultace zdarma. V rámci servisu zákazníkům pomohou profesionálové na beton s výběrem optimální receptury betonové směsi a vhodných materiálů pro konkrétní stavbu. Materiály lze nezávazně poptat prostřednictvím online cenové poptávky. Více informací a kontakty na www.transportbeton.cz.