Investování je výborný způsob, jak si spořit na stáří nebo prostě jen výhodně zúročit našetřené peníze. Na Zonky (www.zonky.cz) je to snadné, kompletně online a tisíce investorů se shodují, že to je i docela zábava. Zonky spojuje lidi, kteří si chtějí půjčit peníze, aby uskutečnili své plány a půjčka od banky je pro ně drahá nebo komplikovaná, a investory, kteří nechtějí své peníze nechat jen tak ležet. A kteří si podle příběhů vybírají, komu pomůžou plány naplnit.

Investovat můžete i tisícovku

Prvním předpokladem vydělání peněz je investovat rozumně. Pokud jste schopni začít třeba s tisícikorunou měsíčně, je dobré si částku rozdělit a investovat například do dvou, klidně tří půjček s rozdílnými úroky. Investovat do jedné půjčky sice můžete na Zonky (www.zonky.cz) až 5000 korun, ale dávat naráz celou částku, kterou si můžete měsíčně dovolit půjčit, do jediné půjčky, není moc rozumné. Raději méně a více lidem.

Jak vydělat co nejvíc?

Důležité je rozdělit finance podle rizikovosti. To jde na Zonky mimořádně přehledně. Tím docílíte nejen hezkých úroků, ale především rozložíte případné riziko do více půjček. Na Zonky sice za celý rok existence služby díky skvěle nastavenému hodnocení klientů v podstatě neznají problémy s nesplácením, ale přesto je dobré naučit se investovat se vším všudy. Každý investor chce pochopitelně svou investici zhodnotit maximálním úrokem, avšak vyšší úrok sebou nese i vyšší riziko. Právě proto je dobré mít peníze rozložené. Rady, jak si půjčky vybírat, najdete na Zonky (www.zonky.cz) v sekci Otázky a odpovědi pro investory.

Musí vás zaujmout příběh

Zonky (www.zonky.cz)  je o lidech. Každá půjčka na tržišti má svůj vlastní příběh. Rozhodujte se srdcem i rozumem. Přečtěte si příběh i komunikaci pod ním a dobře zvažte, zda své peníze budete do půjčky investovat. Pokud máte na žadatele o půjčku dotaz, nebojte se zeptat.

Délka splácení je důležitá

Čím delší doba splácení, tím déle vám poběží úrok, takže by se teoreticky mohlo zdát, že půjčení na další dobu je výhodné. Jenže v průběhu třeba 7 let se může výrazně změnit ekonomika, půjčky podraží a vy budete stále zúročovat s nízkým úrokem, i když byste mohli své peníze investovat do půjček nových s výrazně vyšším výdělkem při stejném riziku. To, zda k takovému posunu dojde, nikdo neví, ale je jasné, že trh je dynamický a změna aktuálního trendu může nastat. Je zkrátka dobré s ní počítat.

Vrácené peníze opět investujte

Nejlepší způsob, jak znova a znova zhodnocovat již zhodnocené peníze, je nechat je stále v oběhu pracovat a vydělávat. Toho docílíte poměrně snadno. Když se vám každý měsíc vrátí částky z rozpůjčovaných peněz, obratem je investujte. Čím déle vám leží v peněžence na Zonky (www.zonky.cz), tím hůře pro vás, protože nevydělávají. Je tedy dobré obratem je investovat do další půjčky. Tím si zajistíte, že vložená částka se bude pomalu navyšovat.

Půjčujte jen tolik, kolik si můžete dovolit

Závěrem jedna dobrá rada. Investice jsou dlouhodobé, takže s investovanými penězi nemůžete počítat i po několik let. Proto je dobré důmyslně zvážit, kolik si můžete dovolit investovat, aby váš rozpočet nebyl v ohrožení.

Chcete také zhodnotit své peníze a investovat do lidí? Nebo naopak hledáte výhodnější půjčku? Mrkněte na Zonky.cz (www.zonky.cz), napište přímo šéfce služby na lucie.tvaruzkova@zonky.cz nebo volejte linku péče o zákazníky. Každý pracovní den 8-20 h a přes víkend 9-18 h na čísle 800 449 999. Zonky. Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.