Podle průzkumu firmy ČEZ dnes zvažuje například koupi nového plynového kotle 37 % domácností se starším kotlem na plyn a 28 % domácností s kotlem na tuhá paliva.

Čím dál víc v módě jsou ale střešní solární elektrárny – o možnost jejich instalace se zajímá 28 % majitelů domů. A právě na to sází i ČEZ, který začal střešní fotovoltaiku, výměny kotlů nebo tepelná čerpadla domácnostem nabízet.

„Doba, kdy byla chytrá energetická řešení pro velkou většinu domácností nedostupná, už je minulostí. Tyto technologie za poslední roky výrazně zlevnily a naše nabídka je upravena tak, aby si je mohly dovolit i běžné domácnosti, a nemusely tak utrácet tisíce korun ročně navíc za spotřebované energie,“ popisuje nabídku ředitel divize obchod Pavel Cyrani.

ČEZ nově nabízí také úsporné pračky, lednice a myčky, ale i celou řadu služeb včetně financování investic energeticky úsporných technologií a pomoc při vyřizování dotací či opravy zařízení v domácnosti.

„Smyslem je nabízet taková energetická řešení, ze kterých těží spotřebitel, ať už v podobě většího pohodlí, snížení spotřeby energií, zajištění větší soběstačnosti nebo zlepšení bezpečnosti domácnosti,“ doplnil Pavel Cyrani.