U úvěrů na několik let řeší žadatelé každou desetinu procenta navíc. Ale mikropůjčky mají sklon podceňovat - jde přece o pár tisíc na pár týdnů. Jenže právě kvůli krátké splatnosti je snadné přehlédnout, že jde občas o úroky v řádu tisíců procent a poplatky můžou převyšovat i půjčku samotnou. Stejně drastické bývá penále. Na Zonky (www.zonky.cz) proto vidíme, že právě mikropůjčky nejčastěji způsobují ty největší finanční problémy.

Pan Michal z Prahy se nejhorších dluhů zbavil. Protože si včas uvědomil, že lepit jednu půjčku druhou nemá smysl. Zvlášť, když už úroky a penále šplhají do nesmyslných výšek.

Všechno začalo úrazem

Pan Michal: „Pracuju jako stavební dělník, ale nemám klasickou zaměstnaneckou smlouvu. Dokud zdraví slouží, je to v pohodě. Jenže loni jsem si zlomil ruku a potřebovali jsme zalepit díru v rozpočtu. A tak jsme si řekli, že si vezmeme rychlou půjčku. Na měsíc...“

Video

www.zonky.cz

Pana Michala se z kolotoče půjček podařilo dostat. Má naštěstí dostatečné příjmy, aby mohl dluhy splatit - když část z nich výhodně konsolidoval přes Zonky (www.zonky.cz).
●    Rodinné příjmy - 33 000 Kč měsíčně
●    Původní splátky úvěrů a několika mikropůjček - přes 40 000 Kč měsíčně
●    Po refinancování u Zonky - 27 500 měsíčně
●    Každý měsíc ušetří přes 12 500 Kč

Díky půjčce od lidí 150 000 Kč i s rizikovějším úrokem 19,99 % pan Michal stlačil měsíční splátky zhruba o 25 %. Ale především s manželkou konečně splácejí míň, než kolik vydělají. A nemusejí už každý měsíc řešit narůstající dluhy další půjčkou. Celková úspora se tak v penězích už ani vypočíst nedá. Půjčka od Zonky (www.zonky.cz) zachránila rodinu.

Taky potřebujete snížit měsíční splátky, abyste je nemuseli řešit dalším zadlužením? Napište naší šéfové na lucie.tvaruzkova@zonky.cz a do předmětu uveďte Druhá šance. Nebo si nejdřív zkuste úvěrovou kalkulačku na našem webu (www.zonky.cz). Každý pracovní den od 8 do 18 h můžete taky volat zákaznickou linku na čísle 800 449 999.