Máme-li ve stropě dutinu bez izolace, je příčinou úniku tepla. Protože teplo, jak známo, stoupá vzhůru. Když nenarazí na izolaci, uteče Vám z domu. A zde Vám foukaná minerální izolace dokáže nejvíce pomoci.

FOTO: ABD Izospol Polná

Technologie včetně materiálu stlačeného v pytlích zůstává na nákladním autě. Izolace se dopravuje jen hadicí do izolovaného prostoru, bez nepořádku v domě.

FOTO: ABD Izospol Polná

Foukaná tepelná izolace je vhodná také do novostaveb, k izolaci mezistřešního prostoru u příhradových vazníků i běžných krovů bungalovů, kde vytvoříme souvislou vrstvu. Izolace dokonale obepne dřevěné konstrukce vazníků a nezůstává žádný tepelný most.

FOTO: ABD Izospol Polná

Také mnoho majitelů starších objektů řeší otázku dodatečného zateplení střechy, půdního prostoru, půdních vestaveb, mezi-prostorů podlah a stropů. Technologií foukané minerální vaty se dostaneme do nepřístupných prostor a tepelně izolujeme dům bez nutnosti demontáže částí budov, které by vyžadovaly následně finančně náročné opravy.

FOTO: ABD Izospol Polná

U městské zástavby je aplikace foukané tepelné izolace vhodná ke zhodnocení objektů a úsporám tepla kromě půdních prostor také u panelových a bytových domů, kde je dvouplášťová střecha. Izolace se bez omezení provozu domu nafouká do mezistřešního prostoru. Podobně se může postupovat u škol, jeslí, obchodů a dalších.

FOTO: ABD Izospol Polná

Zateplení stropu je i pomocné opatření u kotlíkové dotace.

FOTO: ABD Izospol Polná

Zateplení stropů je finančně méně náročné než jiné kroky při zateplení domunávratnost vložených finančních prostředků je daleko rychlejší, 3-5 let.


FOTO: ABD Izospol Polná