Tedy pokud to budeme brát popořadě, tak nejdříve se samozřejmě vydala do banky. Protože byla věrnou klientkou 20 let, vcelku automaticky ji napadlo požádat o spotřebitelský úvěr na nutné vybavení nového domova právě tam.

Jenže i přes dlouholeté stabilní zaměstnání v administrativě a fakt, že v minulosti si Markéta a její dnes již bývalý manžel u téže instituce vzali úvěr, který bez prohřešku, a dokonce s ročním předstihem splatili, ji banka odmítla. Proč? „Nelíbila se jim výše mého příjmu, nevěřili mi,“ krčí rameny. Markéta se ale nechtěla jen tak smířit s tím, že dokud nenašetří, bude sedět na podlaze, takže pátrala, co by mohla dělat dál. Nakonec jí poradil otec, který si už dříve na www.zonky.cz půjčil na podporu svého dávného cíle: postavit se na vlastní nohy.

Za pár hodin vyřešeno

„Nechtěla jsem se jen tak vzdát, a tak jsem na Zonky napsala. A i když vím, že jsou to jenom peníze, i tak musím říct, že ta zkušenost byla až dojemná,“ vzpomíná Markéta. Popsala ve stručnosti svůj příběh a na co potřebuje půjčit. A už během pár hodin se našlo dost lidí, kteří jí věřili a na potřebný obnos se společně složili! „Banka mě odmítla, ale tady jsem dostala dokonce tehdy nejnižší úrok 5,99 %!“ usmívá se. A nebyla to náhoda. Na rozdíl od banky analytici v Zonky spočítali, že by Markéta měla půjčku ze svého platu splácet úplně bez problémů. A taky že ano. Její dva jezevčíci se radují z nového gauče a Zonky jí přeje hodně štěstí v novém domově. Na nový začátek přece není nikdy pozdě.

Pokud jste se právě rozhodli půjčit si u nás nebo prostě jen chcete vědět víc, podívejte se na www.zonky.cz, napište naší šéfce na lucie.tvaruzkova@zonky.cz nebo zavolejte na 800 449 999. Těšíme se na vás. Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.