Svou první nominaci si vysloužil za snímek Co žere Gilberta Grapea, kde ztvárnil mentálně postiženého bratra Johnyho Deppa. Další přišly v roce 2005 za film Letec, o dva roky později za film Krvavý diamant a v roce 2014 za úspěšný snímek Vlk z Wall Street. Letos dostal Leo v pořadí pátou nominaci na Oscara za snímek Revenant: Zmrtvýchvstání, který vstupuje do Cen Akademie se třemi Zlatými glóby. Leonardo se prakticky v tomto snímku nehne z plátna a odvádí zde úžasné herecké výkony. Bylo by s podivem, kdyby si tentokrát zlatou sošku neodnesl.

88. ročník předávání Cen Akademie se uskuteční v noci na 29. února. Přenos a rozhovory z červeného koberce budete moci sledovat živě díky O2 TV na kanálu E! Entertainment. Pořad Živě z červeného koberce: Ceny Akademie 2016 startuje 28. února v 23:30 a reprízován bude 29. února v 10:00 a 17:00.

Zdroj fotografií: E! Entertainment Television

1994 – Ještě jako mladíček si Leonardo na cenách Akademie zasloužil nominace za vedlejší mužskou roli ve snímku Co žere Gilberta Grapea.

1994 – Ještě jako mladíček si Leonardo na cenách Akademie zasloužil nominace za vedlejší mužskou roli ve snímku Co žere Gilberta Grapea.


2005 - O 11 let později už jako vyzrálý muž přišel na červený koberec díky nominaci za hlavní mužskou roli ve filmu Letec.

2005 - O 11 let později už jako vyzrálý muž přišel na červený koberec díky nominaci za hlavní mužskou roli ve filmu Letec.

2007 – Leonardovi roky navíc sluší a na červeném koberci září v luxusním obleku. Tentokrát doufal v Oscara za snímek Krvavý diamant.

2007 – Leonardovi roky navíc sluší a na červeném koberci září v luxusním obleku. Tentokrát doufal v Oscara za snímek Krvavý diamant.

2014 – Tentokrát s motýlkem si okouzlující Leonardo di Caprio přišel pro Oscara za snímek Vlk z Wall Street. Opět ale odešel s prázdnou.

2014 – Tentokrát s motýlkem si okouzlující Leonardo DiCaprio přišel pro Oscara za snímek Vlk z Wall Street. Opět ale odešel s prázdnou.

Leonardo DiCaprio

Více zde