Rok 2016 znamená pro společnost TDZ Turn, s.r.o., významné výročí, kdy slaví 10 let od zahájení své činnosti. Vertikální soustruhy VLC si vydobyly za toto období výborné jméno a získaly svůj charakteristický výraz. Na základě získaných zkušeností, konkrétních změn v zákaznické poptávce i vývoji konkurenčního prostředí, je „Turn“ i tak nucen k dalšímu vývoji velmi dobře zavedeného produktu. Nutno říci, že je na to připraven. Aktuálně pouze teoreticky, v letošním roce však budou změny představeny i v praxi.

Vertikální soustruhy VLC

Koncept nového designu vertikálního soustruhu VLC

FOTO: TDZ Turn, s.r.o.

Cílem nového designu není pouhá změna vzhledu, ale také vylepšení funkcí a ergonomických vlastností. Současně musí být v rámci vývoje myšleno na cenu, která je obvykle až na prvním místě, aby produkt byl i nadále pro zákazníka zajímavý. I toto všechno si „Turn“ uvědomuje, a proto lze předpokládat výsledek, který přinejmenším zaujme. V každém případě se „tradiční“ zákazníci nemusejí obávat, že přijdou o původní verzi vertikálních soustruhů VLC, která i nadále zůstane pro své úspěchy v nabídce zachována.

Vertikální soustruhy VLC

Pracovní prostor vertikálního soustruhu VLC

FOTO: TDZ Turn, s.r.o.

Co lze tedy od nového designu očekávat? Například lepší přístup do pracovního prostoru a jednodušší ovládání, vylepšenou ochranu pracovního prostoru i vnějšího prostředí, větší výkonnost, modernější vzhled. Od obsluhy stroje až po generálního ředitele, každý by si měl přijít na to své. Na zákaznických dnech společnosti nebo na brněnském strojírenském veletrhu je na co se těšit.