V dřívější době se většina výrobců snažila dosáhnout co nejnižších cen na úkor kvality a pak docházelo u dveří k ohýbání, kroucení i dokonce praskání výplní. Skladba a technologie výroby dveří je pro plastové dveře, jejich kvalitu, odolnost a izolační vlastnosti zcela nejdůležitější. Valná většina druhů byla a dodnes je vyráběna z ABS plastů a na to by si každý, kdo zvažuje koupi vchodových dveří měl dát pozor. U tohoto materiálu můžeme najít určité nedostatky, mezi které patří především nižší stabilita a vyšší tepelná roztažnost. Na trhu se dají najít ale i výrobci, kteří využívají mnohem kvalitnější materiály. Například v nabídce společnosti BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. najdete plastové vchodové dveře s výplněmi GFK a z plastových dveří dělá produkt nejvyšší kvality.

Hlavní rozdíl je v materiálu

GFK je speciální a v současnosti nejvhodnější materiál sloužící k výrobě plastových vchodových výplní. Jedná se o typ speciálního sklolaminátu. Odolnost a tvarová stálost materiálu je maximální. Jelikož je jádro tvořeno z extrudovaného polystyrenu, tak dveře disponují skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. I přes mnohem vyšší vlastnosti v oblasti pevnosti, odolnosti a izolace vás nákup vchodových dveří nijak finančně nezruinuje. Ačkoliv jsou tyto druhy dveří svou kvalitou srovnatelné s hliníkovými modely, jejich cena zůstává stále jen zlomkem ceny hliníkových dveřních výplní.

I konstrukce má svá specifika

Mezi klasickými plastovými dveřmi a dveřmi s výplní GFK nenajdete rozdíly jen v základních materiálech pro výrobu, ale i v technologiích osazení dveří. GFK dveřní výplně se totiž nevsazují do křídla dveří, ale přímo se na něj lepí, což výrazně zvyšuje právě pevnost a stálost dveří. Velkou změnu můžete pozorovat i ve vzhledu dveří. Profil exteriérové desky výplně překrývá dveřní křídlo po celé jeho ploše.

Detailní informace najdete přímo na www.bohemiaplast.cz.