Jak by také ne. Psí pohled je prostě neodolatelný, srst jako samet a radost, kterou projevuje, když přijdeme domů nebo vezmeme do ruky balonek, je nenapodobitelná. I proto chceme dát svému zvířeti to nejkvalitnější, a tak se s velkou pečlivostí věnujeme výběru toho nejlepšího krmiva. A že jsou naši miláčci pěkně vybíraví. Někdy chvíli trvá, než přijdeme na to, co jim opravdu chutná a co je zároveň kvalitní a zdravé.

„Dobrou zkušenost mám s prémiovými konzervami s velkými kusy masa,“ říká majitelka irského setra Jana Rýpalová z pražských Strašnic. „Po těch se vždycky zapráší. Maso je zalité hustou omáčkou, kterou můj pes prostě zbožňuje,“ zmiňuje Rýpalová.

Konzervy pro psy s velkými kousky masa zalitými hustou omáčkou si zamiluje každý pes, který je ochutná. Prodává Mountfield

Konzervy pro psy s velkými kousky masa zalitými hustou omáčkou si zamiluje každý pes, který je ochutná.

FOTO: Mountfield

Podle veterinářů je důležité, aby krmivo obsahovalo především vyvážený poměr vitaminů, tuků, bílkovin, uhlohydrátů i minerálních látek. Nezbytné jsou také omega 3 a 6 mastné kyseliny pro udržení správné funkce, pevnosti a elasticity kůže. V případě velkých a těžkých psů je nezbytný chondroitin a glukosamin pro ochranu namáhaných kloubů. „Přidanou hodnotou granulovaného krmiva pak je, že redukují tvorbu zubního kamene zvířete a udržují zdravé zuby i dásně. Na trhu lze najít dokonce krmivo s až 76 % masa,“ říká Ondřej Pejčoch z Mountfieldu.

Granule výrazně redukují tvorbu zubního kamene, udržují zdravé zuby a dásně.

Granule výrazně redukují tvorbu zubního kamene, udržují zdravé zuby a dásně.

FOTO: Archiv

Ideální je krmit své zvíře s ohledem na jeho aktuální životní fázi. Na trhu je dostupné krmivo pro štěňata a březí feny, pro psy se zvýšenou fyzickou aktivitou, pro dospělé i starší psy. Zakoupit je možné i granule pro psy malých a velkých plemen. Kromě konzerv a granulí s kuřecím, hovězím nebo zvěřinou můžete vybírat třeba i konzervy s jehněčím, s lososem nebo s telecím.

Yucca Schidigera pro redukci pachu

Velmi žádané jsou kočičí granule s výtažkem z rostliny Yucca Schidigera, která výrazně redukuje pach z exkrementů. Nejenže toto krmivo kočkám chutná, ale obsahuje i optimální množství tuků, vitaminů, bílkovin a nezbytný taurin pro zdravou sítnici očí. Velmi chutné a lákavé jsou konzervy a jednorázově zkrmné kapsičky s různými příchutěmi masa.

Granule s výtažkem z rostliny Yucca Schidigera jsou majiteli koček velmi žadané. Výrazně redukují pach kočičích exkrementů. Oblíbené jsou i výběrové standardní granule s různými příchutěmi masa - zobrazené vpravo.

FOTO: Archiv

Za oblíbené doplňky ke krmivu platí sušené pochoutky jako např. vepřové uši, sušená střívka nebo psí piškoty. Slouží jako odměna při výcviku nebo pamlsek. Čistí chrup, posilují žvýkací svaly a jsou snadno stravitelné.

Zdravý životní styl má v tuzemsku rostoucí charakter, který se začal projevovat i ve výběru krmiva pro domácí mazlíčky. Rychle roste zájem o špičkové prémiové, výživově kompletní granule, konzervy, paštiky a pěny s co nejvyšším obsahem masa. Při pečlivém výběru lze na trhu najít opravdu kvalitní a chutné krmivo, které si vaše zvíře zaslouží.